Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Ocelový snare Gretsch BNS 5x14“

Finančně vstřícnější edice bubínků značky Gretsch ze série Full Range zahrnuje celou řadu snare z tradičního javoru, mahagonu, topolu, ořechu, jasanu, palisandru, mosazi, hliníku či oceli. Posledně jmenovaný materiál je v této kolekci zastoupen modely HBS, HSS nebo oblíbenou verzí BNS 6.5x14“, která je nyní nově dostupná i v mělčím provedení Black Nickel over Steel (BNS) o rozměrech 5x14 palců, nesoucím produktové označení S1-0514-BNS.

Podobně jako větší sourozenec poskytuje novinka ideální rovnováhu mezi výkonem, citlivostí a zvukovou flexibilitou, a jak název modelu napovídá, stěny ocelového korpusu o tloušťce 1.2 mm jsou stříkány speciální vrstvou černého niklu s finální zrcadlovou úpravou.

Bubínek osazený deseti mušlemi nabízí široký rozsah ladění – od volného, pomalého, suchého zvuku až po velmi ostrý, průrazný sound s jasným a rychlým atakem. Snare je vybaven masivními trojitě ohýbanými ráfky Imperial silnými 2.3 mm, mechanikou throw-off a struněním s dvacítkou pružin.

Hrany těla byly zbroušeny do úhlu 45 stupňů, což zajišťuje optimální usazení blan a maximalizuje rezonanci tohoto bubínku, jenž byl v továrně obut kvalitními blánami Remo Control. K nejnovějšímu zástupci série Full Range se vyjádřil Andrew Shreve, manažer značky Gretsch, následovně: „Jedná se o nadstandardně univerzální buben, ideální pro živé i studiové hraní, vyznačující se ostrou projekcí a brilantním tónem, schopným pokrýt celou paletu hudebních stylů a žánrů.“

Oficiální cena všestranného ocelového modelu Gretsch 5x14" Black Nickel over Steel S1-0514-BNS se v případě americké části trhu pohybuje okolo hranice 180 dolarů. Možnosti nové verze demonstruje video se skvělým bubeníkem Stantonem Moorem, členem formace Galactic, sólovým interpretem a vyhledávaným studiovým hráčem, jehož služeb využívají jak jazzové či funkové, tak i heavy metalové kapely, včetně americké party Corrosion of Conformity, s níž Moore natočil album In the Arms of God (2005), zařazené magazínem Rock Hard mezi 500 nejlepších rockových a metalových alb všech dob.

Tagy Gretsch Gretsch Black Nickel over Steel 5x14“

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY