Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 08.09.2018 - 00:01

Ocelové snare bubínky Dixon Artisan a Gregg Bissonette

Americko-tchajwanská značka Dixon, jejíž počátky sahají do roku 1979, boduje u bubeníků kvalitně zpracovanými nástroji, hardwarem a dalším příslušenstvím, dostupným za příznivé ceny. Společnost se může pochlubit také stále rostoucím portfoliem firemních hráčů, mezi které patří např. Jerry Gaskill z King’s X, Gee Anzalone z metalových DragonForce nebo Gregg Bissonette, držitel ocenění Grammy a člen kapel Davida Lee Rotha (Van Halen), Joe Satrianiho, Ringo Starra, Spinal Tap, bandu Steva Vaie, ELO, Toto atd.

K neojblíbenějším produktům Dixonu se řadí celokovové snare bubínky, mezi které patří i trojice ocelových modelů sestávající z verzí Artisan Metal Steel 14"x5.5", Artisan Metal Steel 14"x6.5" a signovaný model Steel - Gregg Bissonette 14"x6.5".

Korpusy bubínků Metal Steel 14"x5.5" a 14"x6.5" z edice Artisan jsou vyrobeny z 1 mm silného ocelového plechu, jenž jim dodává průrazný, jasně konturovaný zvuk s explozivním atakem. Obě varianty jsou osazeny třikrát ohýbanými ocelovými ráfky Power Hoops s tloušťkou 2.3 mm a desítkou mušlí s napínacími šrouby.

Nižší snare v chromovaném provedení i jeho o jeden palec hlubší sourozenec disponující lehce výraznějším podáním středobasového pásma mají spolehlivou mechaniku se struníkem upevněným pomocí nylonových pásků a v továrně nešetřili ani na obutí v podobě kvalitních blan Evans G1 Coated a Evans SS Clear.

Signatura s označením Steel Gregg Bissonette 14"x6.5" s decentním černým povrchem Black Nickel využívá podobnou konstrukci i materiál jako edice Artisan, včetně deseti oboustranných, průchozích pochromovaných mušlí a ocelových 2.3 mm obručí. Snare je osazen blánami Remo UT.

Ocelové bubínky Dixon jsou na českém trhu dostupné za následující ceny: Artisan Metal Steel 14"x5.5" - cca 4 000 Kč, Artisan Metal Steel 14"x6.5" - cca 4100 Kč a signovaný model Steel - Gregg Bissonette 14"x6.5" pořídíte přibližně za 6000 Kč.

Tagy Dixon Artisan Gregg Bissonette

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY