Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 27.02.2018 - 00:01

Novinky od Orange pro rok 2018

Britský Orange, slavící letos 50 let svého působení na trhu, si pro zimní veletrh NAMM připravil premiéru čtveřice novinek, které potěší především příznivce z řad kytaristů. Fanoušci značky si budou moci v brzké době vyzkoušet kompaktní lampový zesilovač Rocker 15 Terror a signovaný model Brent Hinds Terror, malé kombíčko Crush Mini a nově koncipované kabinety PPC212V.

Dvoukanálová hlava Rocker 15 Terror s odstupňovaným výkonem 0.5, 1, 7, 15 W, spínačem výkonové brzdy Headroom - Bedroom a lampou ošetřenou efektovou smyčkou, je osazena elektronkami 3 x ECC83 (12AX7), 1 x ECC81 (12AT7) a 2 x EL84 a nabízí širokou paltu zvuků počínaje krystalickým cleanem, přes dynamický crunch až po saturované zkreslení.

Signovaný zesilovač Brent Hinds Terror, postavený podle specifikací kytaristy z Mastodon, sdílí stejnou základní architekturu jako model Rocker 15 Terror včetně funkce Headroom - Bedroom, ale na rozdíl od něj disponuje modifikovaným okruhem zkresleného kanálu s rozdílnou strukturou gainu (3 stage) s jasnějším zvukem při nižších hodnotách a masivním tónem s plnými středy při extrémněji vytočeném potenciometru gainu.

Především pro domácí cvičení je určeno malé tranzistorové kombo Crush Mini, které si i přes své trpasličí rozměry 15 x 14.5 x 8.3 cm stále udržuje typický Orange sound. Cvičítko s výkonem 3 W je vybaveno ovladači Gain, Shape (tónová clona) a Volume, integrovanou chromatickou ladičkou, vstupem pro sluchátka a na zadní straně najdeme kromě minijackového Aux In také výstup pro externí box s impedancí 8 Ohm. Napájení obstarává 9V baterie nebo adapter.

Kytarové kabinety Orange patří k tomu nejlepšímu, co může současný trh v tomto segmentu nabídnout a výjimkou není ani nový model PPC212V se skeletem vyrobeným z kvalitní, lehké březové překližky o síle 15mm, která společně neodymovými magnety měničů minimalizuje váhu tohoto boxu na necelých 20 kg.

PPC212V s výkonem 120 W je v případě značky prvním vertikálním 2x12 boxem, rozměry polootevřeného kabinetu činí 54.5 x 70 x 30 cm, uvnitř najdeme dva dvanáctipalcové, diagonálně usazené reproduktory Celestion Neo Creamback s výslednou impedancí 16 Ohm a mono box je připojitelný pomocí dvou paralelních výstupů. Dostupné budou varianty s oranžovou nebo černou koženkou.

Kytarové novinky z produkce Orange by se měly v evropské distribuci začít objevovat pravděpodobně v průběhu března a to za následující ceny: Rocker 15 Terror - cca 620 eur, Brent Hinds Terror - cca 650 eur, Crush Mini - cca 50 eur a PPC212V - cca 750 eur.

Tagy Orange

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY