Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nové virtuální Gibsony a Epiphony pro herní titul Rocksmith+

Tým firmy Ubisoft aktualizoval předplacenou službu Rocksmith+ pro platformy PlayStation PS4 a PS5, která se snaží naučit uživatele hrát na kytaru, basu či piano prostřednictvím známých songů. Vývojáři začlenili do nového vydání řadu špičkově digitálně zpracovaných modelů kytar Gibson a Epiphone: „Naše vášeň pro realismus se nezastavila u tvarů a barev. Renderingové materiály se rychle staly dominantními, protože jsou základem kytarového designu. Zatímco chrom a zlato mají v 3D světě standardní řešení, my jsme se pustili do vytváření specifických technik pro unikátnější materiály, jako je např. perleť, a snažili se napodobit jejich typický vzhled,“ komentuje výsledek práce Ubisoft.

Hráči si tak díky pokročilejší technice skenování mohou vybírat z mnoha různých konstrukčních prvků zmíněných kytar, včetně druhu dřeva, designu hlavice (Gibson „open book“, Epiphone Vintage „Kat“, Firebird atd.) nebo detailů, jako je tvar a materiál pozičních značek na hmatníku, lemování hran apod. V rámci série Rocksmith spolupracuje Ubisoft také se značkami Ibanez, Roland, Marshall, Orange, Ernie Ball / Music Man, Boss, Electro Harmonix, Mesa Boogie nebo Kramer.

Tagy Ubisoft – Rocksmith+ Gibson epiphone

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY