Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nové signature kytary LTD Sammy Duet, Alan Ashby a Javier Reyes

Společnost ESP, respektive její dceřiná značka LTD, posílila letošní nabídku signovaných kytar o trojici modelů. Prvním zástupcem je verze LTD Sammy Duet SD-2, postavená pro zakladatele metalové party Goatwhore, který debutuje jako tovární hráč LTD s nástrojem založeným na jeho speciálu ESP Custom Shop. Další dvě signatury s označením LTD AA-1 a LTD JR-7 představují aktualizované modely Alana Ashbyho z Of Mice & Men a Javiera Reyese z progrockových Animals As Leaders.

LTD Sammy Duet Signature Series SD-2 disponuje stejně jako předloha z ESP Custom Shopu extravagantním designem Random Star, nástroj má robustní mahagonovou konstrukci s průchozím krkem (Extra Thin U) a menzuru 24.75 palců. Hmatník z ebenu macassar o radiusu 350mm je osazen 24 extra-jumbo pražci z nerezové oceli, perleťovými intarziemi ve tvaru diamantu a bočními luminiscenčními značkami.

Použito bylo dvouzvratné uzamykatelné vibrato Floyd Rose 1000 SE se šrouby z nerezové oceli, zámky nultého pražce širokými 42 mm a do reverzní hlavice jsou vsazeny firemní ladicí strojky. Přenos zvuku obstarává jeden kobylkový aktivní snímač Seymour Duncan Blackout se silným výstupem, doplněný potenciometrem hlasitosti. Nástroj v černém lesklém laku lze pořídit za cca 1300 dolarů, včetně kvalitního pouzdra.

Minimalisticky řešený „Hot Rod Telecaster“ LTD Alan Ashby AA-1 nabídne stejně jako verze SD-2 celomahagonovou konstrukci s průchozím krkem, lepeným ze tří kusů identického druhu dřeva. Ebenový hmatník, osazený 24 pražci XJ Jescar EVOgold a ořechem širokým 42 mm, má poziční značky pouze na horní hraně, což podtrhuje elegantní přímočarý styl tohoto modelu.

Struny kotvící skrz tělo procházejí pevnou kobylkou typu tune-o-matic Tonepros Locking TOM a končí v uzamykatelných mechanikách LTD. Elektronika sestává z lety osvědčeného kobylkového aktivního humbuckeru EMG 81 s kovovým krytem Brushed Gold a ovladače hlasitosti. Veškeré kovové komponenty dostaly zlatou úpravu, které sekunduje matný nástřik těla i krku v odstínu Satin Black. Součástí dodávky je pevné pouzdro, cena se pohybuje okolo 1300 dolarů.

Sedmistrunný LTD Javier Reyes JR-7 vychází z barytonové signatury ESP opatřené menzurou prodlouženou na 27 palců. K průchozímu krku s profilem Thin U, lepenému z pěti vrstev ořechu, javoru a padauku, jsou připevněna korpusová křídla z bahenního jasanu a čelní plochu těla kryje plát obláčkového javoru. Do ebenového hmatníku je zasazeno 24 masivní XJ jumbo pražců, poziční značky typické pro Reyesovy modely a nultý pražec široký 48 mm.

Hardware kombinující zlatý a černých chrom sestává z hardtail kobylky Hipshot a zamykacích ladicích strojků LTD v konfiguraci 4 + 3. Zvolena byla dvojice humbuckerů Fishman Javier Reyes Open Core, ovládaná pětipolohovým super-switchem, společnou hlasitostí, tónovou clonou a páčkovým přepínačem pro výběr voicingových modů. Nástroj v transparentním provedení Faded Blue Sunburst je dostupný za cca 2000 dolarů. Součástí dodávky je pevné pouzdro ESP.

Tagy ESP LTD LTD Sammy Duet Signature Series SD-2 LTD Alan Ashby AA-1 LTD Javier Reyes JR-7

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY