Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nové absorbery a další studiové doplňky firmy Pyramid

Česká značka Pyramid Acoustic, zabývající se výrobou akustické pěny, absorbčních panelů, molitanů, nábytku a dalších doplňků pro vybavení nahrávacích, podcastingových či rádiových studií, různých poslechových prostor apod., rozšířila své produktové portfolio o řadu novinek, zahrnujících inovované typy molitanového tlumení, dva modely křesel a také pistoli určenou k pohodlnému nanášení montážní pěny.

Absorbery

Pyramid Komplet – celistvý kus pěny v tmavě šedém provedení o rozměrech 1000 x 900 x 70 mm s výbornou akustickou účinností. Plát tvoří devět čtvercových segmentů ve třech oblíbených tvarech, cena se pohybuje okolo 850 Kč.

Pyramid Katus – širokospektrální absorber ideální pro pokrytí stropu místnosti, pásová struktura sestavená z šesti prvků, každý se základnou 35 mm a výškou profilu 90 mm. Cena cca 300 Kč.

Pyramid Bass Trap Mini – kompaktní verze basové pasti, uzpůsobené pro umístění do rohů místnosti. Novinka disponuje novým tvarem navrženým s ohledem na dostatečnou eliminaci spodních pásem při využití menšího objemu materiálu. Rozměry 1000 x 300 mm, cena byla nastavena na 1250 Kč.

Pyramid Bass Trap Wall 90 mm – nástěnné provedení basové pasti tvořený dvojicí plátů, vhodný k instalaci na zeď nebo strop. Dvojice protikusů tvoří sinusiodu, ovlivňující především středobasové a basové frekvence. Rozměry 1000 x 90 x 130 mm, cena cca 830 Kč.

Pyramid Bass Trap Wall 120 mm – masivnější verze předešlého modelu s obdobnými vlastnostmi. Rozměry 1000 x 120 x 130 mm, cena cca 830 Kč.

Pyramid Sinus – klasický čtvercový molitanový absorber o rozměrech 500 x 500 x 30 mm, eliminující zejména vyšší pásma. Díky vlnkovému tvaru jej lze použít i k polstrování kufrů, racků apod. Cena byla nastavena těsně pod hranicí 100 Kč.

Pyramid Corner Prism – díky designu ve tvaru hranolu s rozměry 1000 x 150 x150 mm, lze tento komponent využít jak v rohu místnosti (pohlcování nízkých frekvencí), tak i k propojení či oddělení jiných tlumičů s různým profilem. Cena se pohybuje okolo 480 Kč.

Pyramid Bass Cube – další účinný absorber spodních frekvenčních pásem, může v rozích místnosti sloužit jako plnohodnotná náhrada za standardní Bass Trap. Provedení ve tvaru krychle o rozměrech 400 x 400 x 400 mm funguje také jako spojnice ostatních akustických eliminátorů. Bass Cube lze pořídit za cca 990 Kč.

Pyramid Kick Bass 20 x 14 – spolehlivé tlumení basového bubnu ze speciální velmi lehké a odolné pěny odfiltrovává především střední a vyšší pásma, což napomáhá čitelnosti projekce nízkých frekvencí. Segment je určen pro buben o rozměrech 20 x 14 palců a k uchycení samozřejmě není třeba žádná páska, lepidlo apod. Cena se pohybuje okolo 840 Kč.

Pyramid Kick Bass 20 x 16 – identicky koncipovaný model, tentokrát navržený pro hlubší basový buben s rozměry 20 x 16 palců. Cena je stejná jako u varianty 20 x 14.

Studiová křesla

Pyramid Pluto – ergonomicky tvarovaný model, u kterého kytaristé a basisté uvítají sklopné područky, nabízí sedák a zádovou opěrku kombinující síťovinu s potahovou látkou, nechybí aretace základní pozice, nastavení výšky a protiváhy. Na rozdíl od absorberů Pyramid je křeslo vyrobeno v Číně, nosnost činí 120 kg a cena činí cca 5250 Kč.

Pyramid Oslo –  luxusnější provedení v černo šedém designu, vycházející z křesla Pluto, disponuje širší opěrkou, rozdílným uchycením opěrek a síťovinou doplněnou pevným vyztužením v oblasti zad. Cena byla nastavena těsně pod hranicí 8000 Kč.

Montážní prvky

Pyramid Pistole – slouží k pohodlnému nanášení lepící PU pěny, robustní konstrukce s protiskluzovou rukojetí a regulací průtoku směsi. Objem zásobníku činí 0.75 l. K pistoli s cenovkou cca 420 Kč je možno přikoupit také polyuretanové lepidlo Soudabond EASY, které by mělo vystačit na plochu 12 metrů čtverečních. Přiložená videa demonstrují akustické rozdíly mezi standardní a vytlumenou místností.

Tagy Pyramid Acoustic Pyramid absorbery Pyramid Pluto Pyramid Oslo

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY