Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nová londýnská prodejna Gibson Garage a speciální LP Custom

V sobotu 24. února byl oficiálně otevřen obchod Gibson Garage London, první exkluzivní prodejna této značky v Evropě, která se nachází v centru města (ulice Eastcastle 61-62), jen blok od slavné Oxford Street. Pro tuto příležitost vyrobil Gibson speciální edici Les Paul Custom 1978, repliku kytary Noela Gallaghera, kterou mu před lety věnoval Johnny Marr z kultovních The Smith, a na níž nahrál řadu skladeb kapely Oasis, včetně songů What's the Story Morning Glory? nebo Whatever, kde se darovaný LP Custom objevil také ve videoklipu.

Gallagher u Les Paulu později nahradil původní humbuckery dvojicí snímačů P-90, které sundal z Gibsonu Firebird, vyměnil pickguard a nástroj „ozdobil“ různými samolepkami. Nová replika ale vychází z originálního stavu tehdy ještě Marrovy kytary, osazené krémovým pickguardem a přidaným minipřepínačem rozepínajícím cívky obou humbuckerů. Gibson Noel Gallagher 1978 Les Paul Custom dostal lehce zestárlou povrchovou úpravu Ebony od Murphy Lab, limitovaná série čítá pouhou dvacítku kusů podepsaných Gallagherem.

Nástroj je dostupný výhradně v londýnském sídle Gibsonu, kde si fanoušci značky mohou prohlédnout také prototypy signature modelů Tonyho Iommiho, Kirka Hammetta, Johnnyho Wintera či BB Kinga nebo pořídit některou z mnoha dalších vystavených kytar. Ty jsou rozděleny na akustickou a elektrickou sekci, oddělení Custom Shop, Murphy Lab atd. Zájemci zde najdou i produkci firem Mesa Boogie, Kramer či Epiphone, jež patří pod křídla nashvillského gigantu.

Tagy Gibson Gibson Garage London Gibson LP Custom 1978 Noel Gallagher

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY