Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 18.11.2017 - 00:01

Nová klávesová komba Roland řady KC

Už více než dvacet let se klávesisté mohou spolehnout na aparáty Roland z edice KC, které patří k neojblíbenějším modelům tohoto segmentu. Nyní firma přichází s novou generací komb KC-80, KC-200, KC-220, KC-400, KC-600 a KC-990 s vylepšeným ovládáním, přepracovanými koncovými jednotkami, dvoupásmovým systémem měničů a patentovanou konstrukcí bassreflexů.

Nová komba nabízejí přesnou reprodukci v celém frekvenčního rozsahu všech typů keyboardů, syntetizérů a varhan, včetně stage pian s 88 klávesami. Nejmenší zástupce KC-80 s výkonem 50 W je osazen desetipalcovým wooferem a výškovou hornou. Tříkanalový preamp disponuje společnými dvoupásmovými korekcemi, nechybí sluchátkový výstup, stereo Aux In (minijack + Cinch L/R), Sub a Line Out a první kanál je vybaven i mikrofonním XLR vstupem.

Model KC-220 o výkonu 30W je vybaven stereo koncovým zesilovačem (2x15 W) dvojicí 6.5 palcových měničů a stejným počtem tweeterů. Ovládání je identické jako u předchozí verze, ale přibyl potenciometr s digitálním reverbem a chorusem, vstup pro footswitch, Aux In má vlastní hlasitost, kanály 2 a 3 jsou stereo, stejně jako Line Out a napájení je řešeno pomocí adapteru nebo 8 AA baterií uložených ve vyjímatelném plastovém pouzdru.

Čtyřkanálová varianta KC-200 s výkonem 100 W, jedním dvanáctipalcovým wooferem a hornou nabízí identické vybavení jako model KC-80. KC-400 disponující výkonem 150W je osazen společným třípásmovým ekvalizerem, čtvrtý kanál je multifunkční, v master sekci najdeme frekvenční tlačítko Shape a pomocí Stero Linku lze aparát propojit s dalším kombem.

Velmi podobnou výbavu najdeme i u varianty KC-600 s 200 W koncovým zesilovačem, patnáctipalcovým reproduktorem a tweeterem, která disponuje kromě jackových Line Outů také XLR výstupy s odpínatelným zemněním.

Vlajkovou loď této série představuje stereo verze KC-990 s celkovým výkonem 320 W (2x160 W), dvojicí dvanáctipalcových wooferů a hornami. Čtyři stereo kanály doplňuje efektová jednotka s reverbem, chorusem, tremolem a rotary, Aux In/Monitor In (minijack, 2xCinch, 2xjack) má přepínače funkcí Mute a Line Out a výstup sluchátek je vybaven samostatnou hlasitostí. Ceny se na českém trhu pohybují od cca 9 000 Kč za KC-80 po asi 31 000 Kč za luxusní model KC-990.

Tagy Roland Roland KC

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY