Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Netradiční Spirit Strat v novém klipu Johnnyho Marra

Když Johnny Marr oznámil své nové dvojalbum Fever Dreams Pts 1-4, byli mnozí fandové bývalého frontmana britské party The Smiths trochu zaskočeni, protože původní informace hovořily pouze o EP Fever Dreams Pts 1, které vyjde 15. října a doprovází jej klipový singl Spirit Power And Soul. Po zhlédnutí tohoto videa ale byli překvapeni také kytaristi, a to neobvyklým modelem Marrova Stratocasteru, osazeného devíti snímači.

Sedmdesátkový Fender Stratocaster s velkou hlavicí a hardtail kobylkou dostal přezdívku Spirit Strat a díky bizarní modifikaci musel být vybaven novým pickguardem, protože kromě snímačů prošlo razantní přestavbou i ovládání sestávající ze společné hlasitosti plus tónové clony a klasický pětipolový switch nahradily dvě řady celkem 18 přepínačů.

Vzhledem k dotazům na tento unikátní Strat postnul Marr detailnější fotku nástroje na svůj instagramový profil, a prozradil, že devět snímačů lze zapojit do série, takže tvoří jeden obrovský humbucker. Čeká nás jedna z nejdivočejších signature kytar Fender, která kdy byla vydána, nebo se jedná pouze o extravagantní zakázkovou modifikaci?

Tagy Johnny Marr

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY