Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nepovedený prototyp Stratu Gibson Jimi Hendrix Signature

Jimi Hendrix je nerozlučně spojen s Fenderem Stratocasterem a kalifornská značka dodnes nabízí několik modifikovaných modelů vycházejících z Hendrixova Stratu. O podobně řešený koncept se v roce 2009 pokusil také Gibson, jenž dostal od organizace Authentic Hendrix svolení k výrobě nástroje nesoucího označení Gibson Jimi Hendrix Signature.

Ještě před oficiálním uvedení nástroje na trh však na internet unikly fotografie tohoto nepříliš povedeného levného modelu, na který se snesla vlna kritiky, takže k sériové výrobě nikdy nedošlo a rozpracovaný projekt byl ukončen. Přesto se podařilo zachránit jeden z prototypů, jenž byl nedávno nabízen k prodeji prostřednictvím webu Reverb.com.

Dochovaný exemplář s reverzní hlavicí inspirovanou Gibsonem Firebird, jackovým vstupem (bez typicky stratovské vaničky) umístěným na spodním lubu těla, jehož tvary plně nerespektují kontury Stratocasteru a dalšími konstrukčními ústupky, si můžete prohlédnout na přiloženém videu.

Tagy Jimi Hendrix Gibson Jimi Hendrix Signature

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY