Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 22.06.2019 - 08:00

Nejpodivnější „devadesátkové“ kytary podle Guitar Nerds

Po videích mapujících bizarní modely elektrických kytar a baskytar ze 60., 70. a 80. let přichází YouTube kanál Guitar Nerds s dalším dílem seriálu, jenž je tentokrát věnován netradičním nástrojům vyrobeným v 90. letech. Mezi pětici „vítězů“ se probojovaly jak kytary ze sériové produkce renomovaných značek, tak i raritní kousky postavené podle specifikací známých muzikantů.

Estetickým sítem porotců z Guitar Nerds neprošel Fender Jag-Stang, navržený v roce 1994 Kurtem Cobainem z Nirvany a trochu překvapivě se zde umístil i futuristický a poměrně oblíbený Parker Fly, následovaný Princovým zakázkovým custom modelem G1 Purple Special, vyrobeným firmou Gus Guitars. Nechyběl úletový Bender Distortocaster z dílny Briana Eastwooda a první příčku obsadil prapodivný unikát Vigier Flying Foot, který si u francouzské značky objednal Ron Bumblefoot Thal, člen kapel Art of Anarchy, Guns N' Roses nebo Sons of Apollo.

Tagy Fender Jag-Stang Parker Fly Vigier Flying Foot
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY