Přejít k hlavnímu obsahu
Bylo pro nás těžký vybalancovat finální text tak, aby v sobě měl co největší emocionální náboj, ale aby to zároveň nesklouzlo do prázdných self-help frází. | Foto: KUK production
Bylo pro nás těžký vybalancovat finální text tak, aby v sobě měl co největší emocionální náboj, ale aby to zároveň nesklouzlo do prázdných self-help frází. | Foto: KUK production
Alžběta Trusinová -

Něco něco: Je důležitý se za sebe postavit, i když je to často těžký

Tento týden nám vyšel nový singl Nečekej! Song je z mnoha důvodů hodně osobní, a proto jsme se rozhodli, že k němu nebudeme posílat neosobní tiskovku a pár slov k němu napíšeme do rubriky Komunita.

Na písničce jsme začali pracovat na konci minulého roku. Měli jsme za sebou poměrně intenzivní období, kdy jsme přehodnotili náš vztah ke kapele i k sobě samým a chtěli jsme tenhle novej start potvrdit i hudebně. Hudbu jsme měli hotovou poměrně rychle, ale písnička dlouho neměla žádný text.

Hlavní téma skladby přinesl Tomáš, který napsal text refrénů. Hlavní myšlenka singlu Nečekej! se dá shrnout do následující věty: Je důležitý se za sebe postavit, i když je to často těžký.

Tomáš k songu říká: Celej život bojuju s tím, že je pro mě nesmírně těžký vykomunikovat svoje potřeby, a zároveň cítím, že i když máte v životě jakkoliv velkou podporu od svého okolí, jste to vždycky nakonec vy, kdo si musí pomoct. Kdo musí udělat ten poslední, často nejtěžší krok. A o tomhle pocitu Nečekej! je.”

Bylo pro nás těžký vybalancovat finální text tak, aby v sobě měl co největší emocionální náboj, ale aby to zároveň nesklouzlo do prázdných self-help frází. Pomohly tomu sloky, který stojí vůči refrénům v určitý opozici.

Asi nikdy v životě jsem nečelila takovému přívalu hejtů, jako když jsme zveřejňovali teasing na singl ve formě videí, kde zpívám: „Neříkej mi, co mám dělat!” – odpověď na nejrůznější nevyžádané rady a přesvědčení, co jako žena mám se svým životem dělat. Ale pozitivní ohlas byl mnohem, mnohem větší. Nebylo to jednoduchý, ale udělala bych to znova.

Čím déle všechno děláme, tím víc nás to baví. Jsme úplně jiná kapela, než jaká hrála v létě 2023. A do klipu z dílny KUK production se tahle proměna a příval energie skvěle propsaly. Na koncertech i v klipu nás doprovází energický bubeník Václav Švestka.

Umíte se za sebe v muzice i životě dobře postavit vy? Věnovali jste tomuto tématu taky píseň? Podělte se s námi v komentářích nebo napište na redakce@frontman.cz.

Tagy komunita něco něco

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Alžběta Trusinová
Zpěvačka a textařka kapely něco něco. Hrajeme lehkonohý indie pop, ve kterém můžete slyšet vliv post-punku, české nové vlny i taneční hudby. Kapelu něco něco společně se mnou tvoří Tomáš Tkáč, který kromě zpěvu obstarává také syntezátory a…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY