Přejít k hlavnímu obsahu
Nikola Mucha, foto: Petr Hrubeš
Nikola Mucha, foto: Petr Hrubeš
Zdeněk Neusar -

Naveze se Mucha do ceny Apollo? Zahraje pět nominovaných kapel

Osmé udílení ceny české hudební kritiky Apollo za album roku 2018 je na obzoru. Cena, jejíž součástí je šek od OSA a tradičně také soška od Maxima Velčovského a Jana Jaroše, bude předána 27. února v pražském klubu MeetFactory. O moderování se postará zpěvačka a kytaristka Nikola Mucha.

Během slavnostního večera zahraje po dvou skladbách pět ze sedmi nominovaných kapel, Čáry života, Floex, Povodí Ohře, Tomáš Palucha a WWW Neurobeat. Své zástupce ovšem na místě budou mít i omluvení Manon MeurtPris. Cenu vítězi předají zástupci Svazu autorů a interpretů, který je od letošního ročníku jedním z partnerů udílení. „Vítěz si také převezme šek od OSA, a to na částku 40 tisíc korun. Doufám, že bude následovat pořádný mejdan,“ říká organizátor a producent ceny Pavel Kučera, který by do budoucna Apollo rád z jednoho večera protáhl na event, který bude žít ještě několik následujících měsíců a vyjede i mimo Prahu.

Plánům na pěkný večírek letos navrhává i angažování zpěvačky a kytaristky Nikoly Muchy do pozice moderátorky. Co si Pavel Kučera od jejího angažování slibuje? „U Apolla až tak nemá jít o klasickou moderaci, kterou provádí nějaký rutinér a sběhlý profík moderující akce pět dní v týdnu. Naopak se vždycky snažím, aby večerem provedl někdo, kdo o hudbě a zdejší scéně něco ví, má k ní vztah anebo je přímo její součástí, a vlastně by jej jako moderátora nikdo nečekal – jako právě Nikola Mucha nebo třeba v minulosti James Cole a Jan Burian. Nikola je pohotová, zábavná, živelná a je to muzikantka tělem i duší, tak jsem velmi rád, že moji nabídku na moderaci Apolla přijala. A to přesto – jak sama řekla – že má s hudebními oceněními trochu problém, takže nepochybuju, že se vlastně do celé akce na pódiu trochu naveze,“ směje se organizátor a dodává: „Ale i to mě na tom baví. Nemá cenu brát se příliš vážně. Navíc Apollo nikdy nemoderovala sama žena, dvakrát jen v tandemu s jiným moderátorem (přesně Tereza Voříšková s Jakubem Kohákem a Johana Matoušková společně se mnou). Takže byl nejvyšší čas.“


Na cenu Apollo 2018 bylo nominováno těchto sedm alb:

Čáry života: Stínítko
Floex & Tom Hodge: A Portrait Of John Doe
Manon Meurt: MMXVIII
Tomáš Palucha: Čaro
Povodí Ohře: Povodí Ohře
Pris: Naše večery
WWW Neurobeat: Neutopíš se dvakrát v téže řece

Jak to letos dopadne? Potvrdí Povodí Ohře po získání Desky roku ve Vinyle svou výjimečnou pozici na domácí hudební scéně i prostřednictvím ceny Apollo? Nebo si ji za společné album s Tomem Hodgem odnese Floex? Či se svou skvělou aktuální deskou uspějí WWW Neurobeat, Manon Meurt? Komu z kolegů muzikantů to přejete vy?

Za pozornost stojí všechny nominované desky a vy na každý pád můžete být u toho. Udílení ceny Apollo je letos totiž opět přístupné veřejnosti. Vstupenky seženete na stránkách MeetFactory i na místě. Případně celou akci můžete živě streamovat na webu České televize.

Tagy Apollo Vinyla Anděl hudební ceny SAI

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Zdeněk Neusar
Muziku miluju. Aktivně se kolem ní pohybuju už od druhé poloviny devadesátých let, kdy jsem začal organizovat první koncerty a vydávat fanzin. Frontman a jeho vedení pro mě byla a je výzva. Cesta dál. Znát mě můžete i z Radia 1 nebo festiva…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY