Přejít k hlavnímu obsahu
JTK - Čt, 14.05.2015 - 16:00

Naučte se točit klipy na filmovém workshopu

Snad každá kapela někdy uvažovala o natáčení hudebního videoklipu. Při řešení realizace pak většinou dochází k dilematu, zda zvolit cestu „profi štábu“ (kde vzít peníze), nebo „výroby na koleni“ (kde vzít kvalitu). Máme pro vás tip na akci, kde se dozvíte a naučíte spoustu věcí od nejpovolanějších lidí z filmové branže: filmový workshop bude probíhat v Telči od 11. do 13 června.

Až budete točit svůj další klip, budete mít dostatek informací k tomu, abyste si dokázali své video natočit sami a použili při tom stejné postupy, jaké používají zkušení filmaři. Naučíte se pracovat se zvukem, použitím playbacku, synchronizací obrazu s hudbou a zvukovou postprodukcí. Dozvíte se také o oblíbených a trendy technologiích jako GoPro a podobně.

Na třídenním workshopu se detailně seznámíte s výrobou filmu (od námětu až po dokončovací práce). Nahlédnete pod pokličku práce renomovaných filmových tvůrců, kteří vám vysvětlí krok po kroku, jak se rodí film. Formou přednášek a hraných scének se dozvíte jak vybrat správný námět nebo jak napsat synopsi a scénář. Dále pak jak se dává dohromady filmový štáb nebo třeba jak hledat filmovou lokaci. Druhý den všichni společně natočí za pomoci a s radami od profesionálních tvůrců a herců s prvotřídní filmovou technikou krátký film podle vybraného námětu. Třetí den se dozvíte o postprodukci, střihu a ozvučení.

Veškeré informace o filmovém workshopu najdete na http: //fwt.art-illusion.cz/.

K dispozici vám realizační tým složený z několika členů, z nichž má spousta bohaté zkušenosti s tvorbou hudebních videoklipů. Co říkáte této sestavě?

Alois Fišárek - filmový střihač, držitel pěti Českých lvů
Josef Klíma - scénárista a investigativní reportér
Josef Formánek - český spisovatel, autor bestselleru Prsatý muž, Mluviti pravdu
Norbi Kovacs - hudební skladatel, kytarista
Dan Svátek - filmový režisér, scénárista a producent
Jakub Šimůnek - kameraman
Radek K. Vysoudil - pomocný režisér
Tomáš Drdácký - kameraman
Martin Novosad - dramaturg České televize
Ondřej Kulhánek - ředitel Bontonfilmu
Petra Svarinská - castingová režisérka, společnost Vivid Casting
Ivo Návrat - akademický malíř, filmový architekt, pedagog
Petr Kapeller - mistr zvuku
Marek Mackovič - filmový a televizní producent, režisér, Filmpark SK
Jan Coufal - dramaturg a scénárista
Klára Špůrová - filmová skriptka

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

JTK
Zástupce šéfredaktora Frontman.cz. Copywriter v Kytary.cz Bassist/Rapper Kapely Five O'Clock Tea (5OT) a B.U.M Born to be LOUD FB: Jan Krčmář Instagram:…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY