Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 18.09.2022 - 08:00

Nahlédněte do Timbalandova mobilního tour bus studia

Americký skladatel, producent a raper Timothy Z. Mosley, známý pod pseudonymem Timbaland, je jedním z neúspěšnějších hudebníků současnosti a má za sebou spolupráci s celou řadou hvězdných jmen jako např. Björk, Drake, Jay-Z, Justin Timberlake, Beyoncé či Madonna. Producent s tímto kreditem si přirozeně může dovolit technické vybavení, které výrazně přesahuje hranice standardu, o čemž také svědčí Timbalandovo mobilní studio instalované do jeho tourbusu.

Projekt v hodnotě 1.3 milionu dolarů, koncipovaný z důvodu odhlučnění jako místnost v místnosti, navrhly společnosti Pro Audio Nerds a Vulcan Coaches, k dispozici jsou zakázkové monitory Augspurger, dva subwoofery Genelec 7380A a menší boxy KRK VXT4, srdcem studia je pult SSL Matrix připojený k rozhraní SSL (24-in/24-out) a součástí je i sedm SSL modulů XLogic X-Rack nabízejících kompresory, ekvalizery, preampy apod. Instalována je kabina pro záznam zpěvu prostřednictvím pozlaceného mikrofonu Neumann U87, najdeme zde různé syntezátory a dokonce i mikrofonní nebo sluchátkové konektory umístěné u sedadla spolujezdce.

Tagy Timbaland

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY