Přejít k hlavnímu obsahu
DVA | Zdroj: Indies Scope
DVA | Zdroj: Indies Scope
redakce -

Na třicátinách Indies zahrají i DVA nebo Meat-House Chicago I.R.A.

Hudebním vydavatelstvím Indies za 30 let fungování prošly stovky hudebních jmen, mnoha dalším umělcům řeší distribuci. Narozeniny proto brněnský label, který dnes představuje celkem 7 různých společností, oslaví ve velkém: přesně ke dni výročí 14. února v brněnském Sono Centru zahraje nejen několik jeho černých koňů, ale také například hardcorová kapela Meat-House Chicago I.R.A., kterým Indies vydali svou vůbec první desku.

Na pódia se vrátí také doma i v zahraničí (nejen) díky svým skvělým soundtrackům k počítačovým hrám úspěšná dvojice DVA, ojedinělý koncert po sedmi letech odehrají Nuck Chorris Gang a chybět nebude ani domácí kapela Květy, která vystoupí ve starší sestavě. O překvapení se postarají Zuby Nehty, zahrají také -123min a první kapela na hlavním pódiu potěší děti: Bombarďák zahraje v rozšířené sestavě i s bubeníkem a na koncert mají děti mladší 13 let vstup zdarma.

Důvod k oslavě má také bluesová kapela ZVA 12-28 Band, která právě slaví taktéž 30 let na scéně, bluesový žánr společně s nimi budou servírovat rovněž Band of Heysek. Na mini festivalu dále nebudou chybět ani BraAgas, Martina Trchová a Horňácká cimbálová muzika Kubíci.

Jednodenní hudební festival v brněnském koncertním sále Sono Centrum je oslavou 30. výročí založení firmy Indies, která se od počátku svého působení v České republice věnuje kvalitní alternativní a nekomerční hudbě, za což od nás má jednoznačně palec nahoru. Na koncertě vystoupí dohromady dvanáct kapel a umělců, kteří během 30 let vydávali svoje alba právě u vydavatelství Indies Records.

A jak to všechno začalo?

Dnes 14. února 1990 byl otevřen první obchod a půjčovna CD pod názvem Indies, tehdy ještě na ulici Milady Horákové 25 v Brně. Po roce fungování obchodu vzniklo i vydavatelství Indies Records s mottem: Vydáváme hudbu, která se nám líbí a kterou rádi posloucháme. Od počátečních rockových hudebních stylů se vydavatelství postupem času otevírá dalším žánrům. Vychází folková a folkrocková alba, přidává se world music a folklór, ale nechybí ani blues, rock, jazz či rap. V roce 2005 vzniká i nahrávací Studio Indies a v roce 2007 se vydavatelství dělí na tři samostatná vydavatelství se společnou distribucí. Pod labelem Indies Scope vzniká v roce 2009 i agentura Indie Production.

Celých 30 let funguje i prodejna hudby a vstupenek na koncerty. Pod značkou Indies vyšlo přes 800 alb a titulů mapujících, až na malé výjimky (The Frames), kvalitní českou a slovenskou autorskou hudbu. Původní Indies prošlo od založení v roce 1990 vývojem a řadou proměn. Přesto, že nyní existuje 7 různých společností a poboček (Indies Scope, Indies Happy Trails, Indies MG, Indies Distribuce, Prodejna Indies, Studio Indies, Indies Production) je tato značka vždy spojena s dobrou hudbou.

 

Tagy Indies Scope Band of Heysek Dva Meat-House Chicago I.R.A. Květy Zuby Nehty Nuck Chorris Gang minus123minut BraAgas

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY