Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač -

Na kafe s Davidem Pomahačem #74: Šimon Šafránek

Šimona Šafránka si spojíte především s dokumentem o Mekym Žbirkovi a s filmem Rap Story. Je ale taky tvůrcem dokumentů o cenách Apollo nebo o fanoušcích Nicka Cavea. Do České televize přinesl výrazný a úspěšný pořad Kombo. Jeho jméno najdete i u velký řady videoklipů. Proč miluje rap a jakej rozdíl vidí mezi hudebním a filmovým festivalem? Dozvíte se ve speciálu natočeném na letošním festivalu Metronome v Praze.

Rozhovor o tvorbě a rapu.

Šimon Šafránek je filmař, spisovatel, novinář a vášnivý fanoušek rapu. Každoročně dělá zpravodaje z filmového festivalu v Cannes. Má za sebou mnoho filmových projektů: Meky, RapStory, King Skate a Czechtekk Love nebo The Myth o fanoušcích Nicka Cavea. Pro Českou televizi natáčí dokumenty o cenách Apollo, v minulosti se podílel na hudebním pořadu Kombo a je autorem řady videoklipů například pro Kill the Dandies, Tata Bojs, Sunshine a další.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Podcast Šimon Šafránek Metronome Prague

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY