Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač - Út, 21.09.2021 - 12:00

Na kafe s Davidem Pomahačem: Longital

S Longital se vždycky cítím dobře. Stačí jen sedět, naslouchat a učit se od nich. Jsou jedineční a originální ve všem, co dělají. Shina přišla první a u kávy mi prozradila, že Dano se ještě zastavil v opravně hudebních nástrojů, která je naproti SLOW Café. Když přišel, měl v rukou právě koupenou lap steel kytaru, o které jsem sám uvažoval o týden dřív. „Vidíš, zůstala v rodině,“ poznamenal Dano – a pak na ni doprovázel celý rozhovor.

Rozhovor o cestách, zastaveních a rovnováze.

Hudba Longital je plná překvapení a dynamických zvratů. Skupina prošla několika zvukovými obdobími a autorská dvojice byla doplněná různými spoluhráči. Jejich historie je tak bohatá, že nejde shrnout do několika vět. Určitě stojí za to najít si čas a pěkně se pověnovat prozkoumání jejich díla. Objevíte nádherný a unikátní svět.

www.longital.com
www.slnkorecords.sk

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Longital

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY