Přejít k hlavnímu obsahu
Foto: Dušan Krejdl
Foto: Dušan Krejdl
David Pomahač -

Na kafe s Davidem Pomahačem #75: Tonya Graves a Robert Nebřenský

Hosty speciálního dílu, natáčeného živě na oslavě 10. narozenin magazínu Frontman v pražském Jazz Docku, byli Tonya Graves (ex-Monkey Business, Liquid Harmony) a Robert Nebřenský (Vltava). Proč je důležité skládat hudbu v první řadě pro sebe a jak může tvůrčímu procesu prospět samota? Kdy je v kapele potřeba zapojit empatii a kdy je naopak dobré být nekompromisní leader? Jak se dá využít herecká průprava při nakupování v supermarketu? A bude Tonya někdy zpívat „Plastiky“?

Tonya Graves je americká multižánrová zpěvačka, která dominuje zejména v rhythm & blues, funky a jazzu. Za 26 let své úspěšné kariéry v Čechách prošla několika hudebními uskupeními. Nejdříve to byla spolupráce s Lubošem Andrštem, pak díky Ivo Pospíšilovi (Tea Jay Ivo) začala hrát s kapelou Liquid Harmony, s níž získala svého prvního Anděla. Následovalo nádherných 16 let s Monkey Business, během nichž kapela dostala několik Andělů. Na svém kontě má dvě sólové desky, I'm the Only Me (2011) a Back to Blues (2015) a znát ji můžete i v roli moderátorky.

Roberta Nebřenského jistě znáte z řady filmových a televizních rolí, jako je Tobruk, Lidice, oscarové Edith Piaf, nebo z divadelních pódií (Rubín, Divadlo v Tomatě, Divadlo Sklep, Divadlo Na zábradlí). Zároveň od roku 1986 vede kapelu Vltava, která patří ke stálicím české hudební scény. Jejich píseň Marx Engels Beatles například zazněla v legendárním filmu Pupendo. V loňském roce kapela vydala po úspěšné kampani na crowdfundingovém portálu Hithit oceňované album Spass muss immer sein.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Tonya Graves Robert Nebřenský Jazz Dock 10 let magazínu Frontman

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY