Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač - St, 15.06.2022 - 08:00

Na kafe s Davidem Pomahačem: Jan Baset Střítežský

Říká, že každej kameraman by měl bejt básníkem. On sám takovej je. I když jeho hlavní profesí je film, v jehož prostředí je velmi úspěšnej, a hudbě se věnuje občasně, má kapelu plnou prvotřídních hudebníků a zásobuje je písničkama, který je těžký si nezamilovat pro jejich poetiku, hloubku a folkovou přímočarost. Jan Baset Střítežský je citlivej a zkušenej, a proto jsou jeho výpovědi tak autentický.

Rozhovor o básních a náhodách.

Jan Baset Střítežský je oceňovaný kameraman s uhrančivým hlasem a poetický pozorovatel života okolo i uvnitř sebe. Jeho filmová práce je spojena se snímky Okupace, Alois Nebel, Fair Play, Křižáček, se seriálem Kancelář Blaník a mnoho dalšími.

Stojí také za videoklipy skupin Priessnitz, Umakart, The Prostitutes, Esazlesa, J.A.R., EOST, OTK, Johannes Benz nebo Toxique.

V produkci Martina Přikryla vydal před pěti lety první desku a se stejným producentem teď pracuje na svém druhém albu, které by mělo vyjít na podzim 2022.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Jan Baset Střítežský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY