Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač -

Na kafe s Davidem Pomahačem #3: Beata Hlavenková

Beata Hlavenková je rozkročená snad ve všech hudebních stylech, které si člověk dovede představit, od jazzu přes vážnou hudbu až k popu. Je taky jednou z mála žen, která u nás skládá filmovou hudbu. Ve všech disciplínách se pohybuje s lehkostí a elegancí a řídí se, mám dojem, především srdcem. Tím pádem nedělá věci, kterým nevěří. Je hravá, chytrá, milá a zábavná.

Pusťe si nový podcast. S Beatou jsme vedli rozhovor o psech, vzdělávání i cestách v moři hudby, kdy přesně nevíte, kam vás proud zavede.

Skladatelka, zpěvačka, pianistka a aranžérka Beata Hlavenková je jednou z nejvýraznějších muzikantek s velmi osobitým a nadžánrovým autorským rukopisem. Vystudovala skladbu na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a Master of Music na University of Massachusetts v oboru kompozice a aranžování. Vydala pět sólových alb, za poslední Sně (2019) získala cenu Anděl za interpretku roku a její klavírní Theodoros (2013) získalo žánrovou cenu Anděl za album.

Beata je známá také spolupracemi s řadou tuzemských i zahraničních umělců, tvorbou pro děti a skládá i hudbu pro divadlo a film. Je autorkou soundtracku např. k filmu Dukla 61 a Zátopek Davida Ondříčka, který letos vyjde, stejně jako její nové sólové album na značce Minority Records.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Beata Hlavenková

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY