Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 13.06.2020 - 00:01

MXR QZ1 Cry Baby Q Zone Fixed Wah

Kvákadlo Cry Baby slaví půlstoletí své existence a firma Jim Dunlop tento milník připomíná novým modelem QZ1 Cry Baby Q Zone Fixed Wah z produkce dceřiné značky MXR. Novinka nepředstavuje další verzi klasického wah pedálu, ale je koncipována jako filtrace s pevně nastavitelným frekvenčním rozsahem, což kromě kytaristů a basistů uvítají také klávesoví hráči, vlastníci modulárních systémů nebo zvukoví experimentátoři.

Použit byl modifikovaný analogový okruh, jehož obdobu najdeme v populárním wahu Cry Baby 95Q a ovládání sestává z následujících funkcí: Volume – nastavuje hlasitost v rozmezí 0 až 20 dB, Q Zone – určuje šířku zvoleného pásma, Peak – ovlivňuje podobně jako nášlapný pedál standardního kvákadla rozsah pracovních frekvencí, který je dán rozpětím 380 Hz až 2 kHz.

Maximální gain činí při vytočeném knoflíku Q Zone +16 dB, odstup šumu se pohybuje okolo limitu -91 dB a footswitch s přiřazenou červenou diodou je zapojen v režimu true hardwire bypass, takže krabička ve vypnutém stavu nijak nemění charakter průchozího signálu.

Efekt o rozměrech 110 x 65 x 50 mm a hmotnosti cca 250 g nezabere příliš mnoho místa v pedalboardu, napájení obstarává 9 V baterie (nutno odšroubovat dno šasi) nebo standardní adapter. Vzhledem k malému proudovému odběru (pouze 4 mA) vydrží QZ1 fungovat po dlouhou dobu i na levnou zinkovouhlíkovou baterii.

MXR QZ1 Cry Baby Q Zone Fixed Wah s rychlým nastavením tzv. sweet spotu, tradičně zabarveným zvukovým témbrem a dostatečnou hlasitostní rezervou, díky níž lze případně nakopnout také vstup lampového zesilovače, je na evropském trhu dostupný za necelých 200 eur.

Tagy MXR MXR QZ1 Cry Baby Q Zone Fixed Wah
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY