Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 09.04.2019 - 00:01

MXR Dookie Drive podle receptu Green Day

Letos uplynulo už čtvrtstoletí od vydání alba Dookie, které pro americké post punkery Green Day znamenalo zlomový moment jejich hudební kariéry. Po 25 letech použila název tohoto CD firma MXR pro nový typ pedálového zkreslení Dookie Drive DD25 se zvukem inspirovaným upravenými Marshally („Meat“ a „Pete“) kytaristy a frontmana Green Day Billieho Joea Armstronga.

Vývojový tým MXR analyzoval oba Armstrongovy zesilovače použité na zmíněném albu a výsledkem je krabička s duálními zkreslovacími obvody – první z nich nabízí pevný kultivovaný crunch lehce upraveného Super Leadu „Meat“ a druhá větev poskytuje tón s dlouhým sustainem a agresivnějším zkreslením evokujícím zvuk modifikovaného reissue Marshallu SLP 1959, kterému dal Armstrong přezdívku Pete.

Oba paralelně zapojené okruhy jsou aktivovány současně a lze je vzájemně míchat pomocí knoflíku Blend. Krabička s klasickými ovladači hlasitosti, gainu a tónové clony je vybavena také tlačítkem Scoop fungující jako mid-voicing upozaďující výraznost středových frekvencí. Uvnitř šasi jsou navíc umístěny dva trimry pro přednastavení gainu a hlasitosti větve „Pete“.

MXR Dookie Drive DD25 s grafikou převzatou ze stejnojmenného alba není určen pouze příznivcům typického soundu B.J. Armstronga, efekt disponuje širokou škálů zvuků použitelných snad do všech hudebních žánrů, zkreslení má dobrou reakci na práci s kytarovým potenciometrem hlasitosti a nadstandardní dynamickou odezvu.

Pedál bude vyroben v limitované edici čítající 2 000 kusů, napájení obstarává 9V baterie nebo adapter a nášlapný footswitch je zapojen v režimu true bypass. Oficiální cena byla v případě česského trhu nastavena pod hranicí 6 300 Kč.

Tagy MXR MXR Dookie Drive

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY