Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 21.03.2020 - 12:00

Multifunkční metronomy Soundbrenner Core

Po netradičním metronomu Pulse z produkce značky Soundbrenner se do sériové výroby dostaly nové modely Core a Core Steel, jejichž prototypy firma před časem inzerovala v kickstarterové kampani. Obě verze kombinují pokročilý metronom s ladičkou, decibeloměrem a samozřejmě hodinkami, disponují bezdrátovým modulem Bluetooth a detailnější editaci obstarává mobilní aplikace.

Soundbrenner Core s tělem z polykarbonátu a hliníku i varianta Core Steel z nerezové oceli jsou osazeny dotykovým monochromatickým duálním OLED displejem s rozlišením 96x32 pixelů. Otáčením prstence se zapuštěnými LED diodami, lze nastavovat např. tempo metronomu v rozsahu 20 až 400 bpm a další parametry.

Vedle metronomu s několika rytmickými patterny, jenž kromě standardního zvukového (klik) či vizuálního modu nabízí díky haptickému ERM motoru také vibrační režim se silnou odezvou, zde najdeme chytře řešený kytarový/basový tuner (25.6 Hz – 416 Hz, odchylka max. +-1 cent) s kontaktním piezo mikrofonem. Podle informací výrobce je v přípravě firmware zajišťující ladění ukulele.

Hlavní segment Core je navíc možno oddělit od základny a použít jej v podstatě stejným způsobem jako klipovou ladičku, kterou drží na kovových součástech nástroje integrované neodymové magnety, nebo lze zvolit uchycení prostřednictvím přibaleného držáku se samolepicí vrstvou a magnetem.

Vestavěný decibeloměr pracující v rozsahu 70 až 110 dB disponuje alarmem a celému systém dodává energii lithiová baterie s výdrží cca 6 hodin nepřetržitého provozu, napájí dobíjitelná přes Micro USB nabíječku. Modely s rozhraním Bluetooth 5.0 a navázanou mobilní aplikací by měly v brzké době podporovat také notifikace, přijímání hovorů a další funkce.

Core je přes platformu MIDI schopen také integrace s DAW softwarem, nechybí synchronizace Multi-Player pro připojení až pěti hráčů k jednomu zařízení (telefon, tablet), tempo lze pohodlně měnit i poklepem na displej, nechybí tvorba setlistu, a flexibilitu přináší možnost umístit multifunkční metronom na zápěstí, paži, rameno, nohu nebo hrudník.

Muzikantské „hodinky“ Soundbrenner v provedení Core jsou na českém trhu dostupné za cca 5000 Kč, luxusnější verze Core Steel vyjde na cca 7500 Kč. Součástí dodávky je nabíjecí kabel, silikonový pásek, zmíněný úchyt ladičky, špunty, delší pás z polykarbonátu pro alternativní umístění a varianta Steel přidává řemínek z italské kůže nebo převozní pouzdro.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY