Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 07.03.2021 - 08:00

Morbidní Skelecaster z lidské kostry

Na titul „Nejbizarnější kytara ro(c)ku“ aspiruje nástroj Filip Skelecaster, který metalový fanoušek s pseudonymem Prince Midnight vyrobil z části kostry svého řeckého strýce Filipa, jenž před 20 lety zemřel při autonehodě. Strýc odkázal svoje kosti na lékařské studijní účely místní vysoké škole, ale ta pro ně neměla využití a po letech ostatky uložené v dřevěné krabici vrátila rodině z floridské Tampy. Synovec nechtěl platit vysoké poplatky za místo na hřbitově a kremace je zakázána řeckou pravoslavnou církví, takže se rozhodl být kreativní.

„Když dorazila krabice kostí z Řecka, nevěděl jsem zpočátku, co mám dělat. Pohřbít je? Spalovat je? Dát je na půdu? Všechno se mi jevilo jako špatný způsob, jak si připomenout někoho, kdo mě dostal k heavy metalu a byl dobrým kytaristou. Takže jsem se rozhodl udělat ze strýčka Filipa kytaru, což se ukázalo jako náročné. Zkoušel jsem se poradit se dvěma kluky v obchodě Dean Guitars v Tampě, ale odmítli mě. Každopádně teď může strýček Filip hrát celou věčnost. Tak by to chtěl. Jsem na projekt velmi hrdý a také na to, že slouží k jeho poctě a odráží způsob jeho života,“ uvedl konstruktér morbidního Skelecasteru.

Tagy Skelecaster
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY