Přejít k hlavnímu obsahu
Program pátého ročníku Moody Moon Noize bude tradičně žánrově doširoka rozpřažený. Chybět nebude ani legendární  The Ecstasy of St. Theresa. | Foto: archiv EOST
Program pátého ročníku butikového festivalu Moody Moon Noize bude tradičně žánrově doširoka rozpřažený. Chybět nebude ani legendární The Ecstasy of St. Theresa. | Foto: archiv EOST
redakce -

Moody Moon Noize míří opět do Chomutova, bude na jezeře i v lázních

Pátý ročník butikového festivalu Moody Moon Noize proběhne poslední srpnový víkend opět v severočeském Chomutově. Loňská edice, pořádaná společně s tamním spolkem Kuprospěchu, oživila hned několik pozoruhodných prostor v městském centru, pro aktuální ročník pořadatelé slibují další exkluzivní lokace – například Kamencové jezero nebo Městské lázně. Moody Moon Noize vol. 5 se odehraje během tří dnů 29.–31. srpna 2024, mezi prvními jmény se objevuje legendární formace The Ecstasy of St. Theresa, rapový hit jménem Rohony nebo oceňované umělkyně Petra Hermanova a Anna Vaverková.

Myšlenka na butikový festival s omezenou kapacitou pořádaný na specifických místech vznikla na jaře roku 2020, od druhého ročníku ohlásili pořadatelé přehlídky – tým magazínu Full Moon a promotérské platformy Heartnoize a Mood – její putovní charakter. Po dvou ročnících v Mariánských Lázních a jedné edici v Prachaticích zakotvil festival Moody Moon Noize v severočeském Chomutově. Loňský ročník proběhl za velkého zájmu publika i obyvatel města a provázely ho nadšené ohlasy, i proto se pořadatelé rozhodli pátou edici pořádat znovu tam.

Festival nabídne i exkluzivní lokace, například stage na molu unikátního Kamencového jezera. | Foto: archiv festivalu

„Už v průběhu minulého ročníku bylo jasné, že se do Chomutova v roce 2024 vrátíme. Spolupráce s místním spolkem Kuprospěchu byla vynikající a velmi pozitivní ohlasy jsme vnímali snad od všech místních,“ říká k aktuálnímu ročníku šéfredaktor magazínu Full Moon Michal Pařízek a upřesňuje: „Druhý ročník v Chomutově vnímáme jako výzvu, rozhodně nebude totožný jako ten loňský. V některých prostorách zdejšího malebného centra festival zůstává, ale nabídne i další exkluzivní lokace, například stage na molu unikátního Kamencového jezera. Site-specific performance patří k Moody Moon Noize od prvního ročníku, věříme, že letošní program tuto disciplínu posune na další úroveň.“

„I ze strany Kuprospěchu panovala ohledně minulého ročníku velká spokojenost. Kromě benefitů pro město přinesl přímo našemu spolku spoustu nových impulzů a výzev, které chceme v budoucnu zúročit nejen na nadcházejícím ročníku festivalu,” potvrzuje za spolek Kuprospěchu Petr Karásek a doplňuje: „Fond zajímavých míst, která jsou v centru našeho města a dostupná technicky či finančně pro pořádání hudebních produkcí daného typu, není nevyčerpatelný. Proto jsme moc rádi, že se podařilo domluvit také místa nová a v mnoha ohledech mimořádná. Highlightem je pak určitě brutalistní budova již léta zavřených Městských lázní.”

Highlightem bude určitě brutalistní budova již léta zavřených Městských lázní. | Foto: archiv festivalu

Program pátého ročníku Moody Moon Noize bude tradičně žánrově doširoka rozpřažený, s akcentem na čerstvé zástupce domácí a slovenské scény. Rezonující jména jako Rohony, Anna Vaverková nebo Petra Hermanova – obě jsou za svá loňská alba nominována na ceny Vinyla, Apollo i Anděl – doplní například slovenské naděje DASA či Meowlau x Val nebo žhavá indie psychedelická senzace Island Mint. Své vůbec první oznámené vystoupení k pozoruhodné kolekci Kaspar Hauser (opět nominace na cenu Vinyla) odehraje dvojice Yanntray & Kvítek, pořadatelé doporučují také koncert anonymního projektu Eastworks. Samostatnou kapitolou pak bude set legendární formace The Ecstasy of St. Theresa, která festival v sobotu 31. srpna uzavře. „Už od druhého ročníku jsme si pohrávali s myšlenkou zařadit mezi desítky zástupců převážně mladých a začínajících uměleckých projektů i jméno, které utvářelo vkus zcela jiné generace. Comeback EOST se ukázal jako fantastická příležitost tento sen zhmotnit a jsme rádi, že mezi několik málo koncertů na řádově větších festivalech zařadili i ten náš,” dodává na konto překvapivého bookingu David Čajčík z Heartnoize.

Moody Moon Noize vol. 5

Moody Moon Noize vol. 5 bude kromě zmíněných lokací probíhat mimo jiné i v Oblastním muzeu, Kulisárně Městského divadla nebo Kostele svaté Kateřiny. Podobně pestrý bude také doprovodný program, v němž najdou své místo autorská čtení, výtvarné instalace, diskuze nebo tematické procházky. Kompletní program festivalu Moody Moon Noize vol. 5. bude oznámen v průběhu jara.

Kapacita akce je stanovena na sympatických 350 osob, určitá část vstupenek bude alokována pro místní obyvatele. Seženete je v síti GoOut.

Tagy Moody Moon Noize

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY