Přejít k hlavnímu obsahu
MONO M80-SEB-BLK
MONO M80-SEB-BLK
Honza Hrbek - Po, 29.12.2014 - 09:20

MONO Sleeve: pohodlí, jaké si váš nástroj zaslouží

Společnost MONO je už několik let synonymem high-endových obalů na hudební nástroje. V roce 2012 nám dala do rukou Vertigo – obal vymyšlený a zkonstruovaný s profesionálními muzikanty, který si klidně hodíte na záda, a přitom poskytuje ochranu srovnatelnou s klasickými kufry.

Ale není třeba mít vždycky na zádech kufr, ať už je sebelehčí. V MONO proto vyvinuli Sleeve – gig bag, který sice implementuje některé ochranné prvky Vertiga, ale je lehčí, skladnější a také prostě lépe vypadá.

Vzhled samozřejmě není všechno, ale Sleeve má v rukávu několik es, která z toho, jak vypadá, dělají jen plusový bod v neposlední řadě. Mnohem důležitější je uživatelnost. Tady je dobře znát filosofie firmy, nejsnáze vyjádřená skrze klišé „s muzikanty pro muzikanty“. Protože je určený k nošení na zádech, úplně první věc je, jestli na nich sedí. Ten, kdo popruhy u MONO Sleeve navrhoval, měl evidentně jasnou představu o tom, jaké to je nosit gig bag celý den. Navíc obal disponuje okem pro uchopení nad ramenními popruhy a širokou, zpevněnou rukojetí na boku.


Kapsa na čelní straně nemá zip vystavený kolemjdoucím. Spíše svou konstrukcí připomíná brašnu přes rameno, zajištěnou chromovanou sponou, takže se vám v tramvaji jen tak někdo k ladičce a kabelům nedostane. V samotné kapse je pak ještě chytře umístěná síťka na trsátka, zajištěná dalším zipem, takže jsou vždy po ruce.

Prostor pro váš nástroj se taky od ostatních firem liší. Obal se neotevírá od hlavy po jedné straně, ale „od rohu k rohu“ („oboustranně podél krku“, chcete-li), takže nástroj je možno vyndat ve stoje a bez zbytečných komplikací. Čelní strana hlavy nástroje přiléhá ke gumové podložce, která zabraňuje tomu, aby ostré konce strun narušily látku obalu a vám se z trhliny sypal molitan, který měl původně instrument chránit (proti kobylce je našita tvrdá látka). Stejně inteligentní přístup byl použit i na opačném konci. Po stranách dna jsou měkčené výložky z EVA materiálu, takže váš nástroj nestojí přímo na zemi a oříšek na pás, případně zámek, se neprodřou obalem ven. Výložky jsou na suchém zipu, takže tato ochrana je vymyšlená i pro nástroje, které uchycení pásu nemají přímo na středu. Klasikou firmy MONO je pak varianta patentovaného systému „Headlock“, který zajišťuje krk nástroje, aby se zabránilo zbytečnému pohybu při přenosu.

Je třeba dodávat, že celý povrch obalu je z nepromokavého materiálu? GO PLAY!

Tagy Mono

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Honza Hrbek
Vždycky jsem miloval muziku. A živý nástroje.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY