Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 29.05.2021 - 08:00

Moderately Fast, Adequately Furious: první sólovka Mishi Mansoora z Periphery

Misha Mansoor strávil většinu uplynulého roku kompilací kolekce deseti alb, dokumentujících jeho projekt Bulb, na němž kytarista progmetalové party Periphery pracuje od roku 2004. Na sbírku archivních záznamů brzy naváže Mansoorovo první oficiální sólové album Moderately Fast, Adequately Furious, které pod hlavičkou Bulb vyjde 16. července u labelu 3DOT Recordings ve formě limitované vinylové edice a také na digitálních platformách.

Titul, obsahující celkem jedenáct tracků, předznamenává klip ke skladbě Parabolica, jehož genezi Mansoor přiblížil v jednom z rozhovorů: „Skladba je pojmenována po slavné zatáčce na italském závodním okruhu v Monze. Ne z nějakého konkrétního důvodu, kromě toho, že tento úsek mám rád, ale nějak se záhadně hodí do atmosféry písně. Původně jsem dané téma psal pro reklamní účely, ale výsledek pro mě nikdy nebyl dostatečně uspokojivý. Stačilo několik malých vylepšení ... pár dalších riffů, přepracované sólo, lehké úpravy aranže, a mám pocit, že je to úplně jiný song. Nemám v úmyslu hrát naživo žádný materiál z projektu Bulb, ale pokud by k tomu někdy došlo, myslím, že tato skladba by mohla fungovat velmi dobře a bude mojí první volbou.“

Tagy Misha Mansoor Misha Mansoor – Moderately Fast, Adequately Furious Periphery
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY