Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 27.02.2020 - 00:01

Modelingová komba Mooer SD30 a SD75

Do produktové nabídky firmy Mooer přibyla dvojice kytarových komb SD30 a SD75 kombinujících digitální modelingovou technologii s tranzistorovým koncovým zesilovačem zapojeným ve třídě Class A/B. Oba aparáty s designem už představeného kabinetu GC112 disponují velmi podobnou výbavou a liší se především výkonem, rozměry a typem reproduktoru.

Na výběr je 25 emulací různých zesilovačů, 8 overdrivů a distortionů, 9 modulačních efektů, 5 delayů s parametrem tap tempa a 6 reverbů. Využít lze také integrovaný looper s kapacitou až 150 sekund, především pro cvičení je určena rytmická jednotka se snychronizací (mod Jam), nechybí chromatická ladička a paměť pro 40 presetů.

Horní panel, jehož koncepce vzdáleně připomíná řešení použité u zesilovačů Line6 Vetta, je osazen LED displejem, podsvícenými pryžovými tlačítky a rotačním encoderem Value pro výběr efektů, presetů a dalších funkcí.

U SD30 lze zvuk editovat potenciometry gainu, třípásmových korekcí a masteru, varianta SD75 přidává ovladač presencí, samostatnou hlasitost kanálu a také spínače pro volbu banky. Na minijackový Aux In je navázán modul pro bezdrátový Bluetooth streaming a tichý poslech zajišťuje sluchátková zdířka.

Na zadní straně šasi najdeme send/return sériové efektové smyčky, port USB-B, výstup externího kabinetu s impedancí 8 – 16 ohmů a v případě SD75 i symetrický linkový XLR konektor s odepínáním uzemnění.

Evropská cena kompaktnější verze Mooer SD30 s výkonem 30W, reproduktorem o průměru 8 palců, rozměry 420 x 217 x 368 mm a hmotností 8.3 kg by se měla pohybovat okolo 290 eur. Větší model SD75 (570 x 275 x 465 mm, 16 kg) o výkonu 75 W je osazen dvanáctipalcovým custom reprem a vyjde na cca 400 eur.

Tagy Mooer Mooer SD30 Mooer SD75

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY