Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Model Twenty-Two: futuristické kombo ve stylu počítačového monitoru

Po verzi Model Twenty z roku 2022 představila společnost Eminent Technology na letošním veletrhu NAMM další netradičně řešený kytarový FRFR systém, tentokrát s označením Model Twenty-Two. Novinka si opět zachovává formát evokující počítačový monitor, přičemž hmotnost se zastavila na pouhých 7,5 kg. Floridská značka, která prostřednictvím těchto aparátů zpochybňuje téměř 70 let stagnující konstrukci kytarových kabinetů, tvrdí o tomto aparátu, že je „světově prvním aktivním kytarovým monitorem s plochým panelem“. Tomu odpovídají rozměry cca 40,5 x 59 x 12,7 cm.

Model Twenty-Two byl oproti svému předchůdci vylepšen a funguje na bázi full range systému s neutrálním frekvenčním přednesem, což uvítají nejen majitelé různých modelerů, ale díky volitelným režimům Preamp, Cab Only a Amp + Cab také kytaristé používající jako základ svého zvuku klasické pedalboardy.

"Elektrická kytara byla po více než sedmdesát let svázána se zastaralou technologií a neustále používala konvenční reproduktory s přímým zářičem. Nyní nastal čas prolomit novou cestu s inovativním konceptem. Plochá konstrukce reproduktorů Eminent Technology umožňuje dosáhnout nejlepší možné dynamické odezvy na trhu,“ uvádí dále značka. „Představte si, že máte v okamžiku k dispozici všech 350 wattů a díky tomuto revolučnímu systému získáte čistotu, o které jste dosud jen snili.“

Firma už na svém webu spustila předobjednávky, cena byla nastavena na poměrně sebevědomých 1700 dolarů. Osobně by mě zajímalo přímé srovnání Modelu Twenty-Two se standardním aktivním FRFR monitorem osazeným tradičními reproduktory. Snad některý z nových vlastníků tohoto systému natočí videotest typu „X vs Y“.

Tagy Eminent Technology Eminent Technology Model Twenty-Two

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY