Přejít k hlavnímu obsahu
Koncerty se odehrávají na nově navrženém kruhovém pódiu, diváci tak mají kompletní 360° pohled na celý koncert. | Foto: Brett Murray
Koncerty se odehrávají na nově navrženém kruhovém pódiu, diváci tak mají kompletní 360° pohled na celý koncert. | Foto: Brett Murray
redakce -

Metallica přenáší do kin dva unikátní koncerty z texaského Arlingtonu

Legendární Metallica pokračuje v aktivitách, které ji co nejvíce přibližují fanouškům po celém světě. Nové album 72 Seasons uvedla skupina ve velkém stylu – den před oficiálním vydáním si ho mohli poslechnout v prostorovém zvuku v kinech. Nyní bude přenášet dva koncerty z Arlingtonu v Texasu. V traileru Metallica přibližuje, na co se během vystoupení těšit. Jediná možnost, kdy je v Česku možné vidět koncert Metalliky v rámci turné Metallica: M72 World Tour, je skrze přenos do kin 19. a 21. srpna.

Kapela pro toto turné vylepšila svůj stage design, který umožní fanouškům být doslova na dosah ruky od muzikantů. Koncerty se odehrávají na nově navrženém kruhovém pódiu, diváci tak mají kompletní 360° pohled na celý koncert. A to nejen naživo, ale i v rámci kinopřenosu, který si uchová dynamiku živého vystoupení a doplní ji o skvělý zvuk a netradiční úhly pohledu. Uvrhne vás přímo do akce, ať už jste kdekoliv. Režii má na starosti Gene McAuliffe.

Rozhodnutím přenášet koncerty do celého světa se chce kapela přiblížit fanouškům a nabídnout těm, kteří si nemohou dovolit vycestovat kvůli show, přístupnější variantu, jak si vychutnat Metallicu živě. Oba termíny koncertů budou navíc zcela jedinečné s rozdílnými setlisty, fanoušek Metalliky by tak neměl vynechat ani jeden večer. Nezazní jen skladby z nového alba 72 Seasons, ale půjde o průřez celou čtyřicetiletou kariérou od debutu Kill ‘Em All z roku 1983. Celkem zazní přes třicet písní, včetně archivních pokladů, na které se už několik let nedostalo.

Vstupenky na oba dva od základu odlišné přenosy v termínech 19. srpna a 21. srpna 2023 jsou v prodeji. Jedná o tzv. zpožděný přímý přenos. Vzhledem k tomu, že se koncerty odehrávají v Texasu, jsou tyto projekce promítány zpožděně, aby vyhovovaly místnímu časovému pásmu. Metallica: M72 World Tour Live From Arlington, TX – A Two Night Event distribuuje do českých kin společnost Aerofilms.

Tagy hudební film Metallica

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY