Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Metal Zone MT-2: nejoblíbenější zkreslovač Boss Joea Bonamassy

Pedál Metal Zone MT-2 uvedla firma Boss na trh už v roce 1991 a vzhledem k jeho popularitě má tento efekt ve svém portfoliu dodnes, včetně novější a především luxusněji vybavené verze MT-2w z edice Waza Craft, vyráběné v japonské centrále. Obdobně jako u řady jiných distortionů s označením „Metal“ není zvuk MT-2 vymezen pouze hranicemi extrémnějších hudebních žánrů, ale při troše trpělivosti a laborování s ovladači z něj lze vydolovat výrazně širší škálu zvuků, než je jen klasická high-gainová pila.

Flexibilitu MT-2 nepřímo potvrdil také bluesrockový fenomén Joe Bonamassa, který v rozhovoru pro magazín Guitarist mimo jiné uvedl: „Můj nejoblíbenější zkreslovací pedál Boss – a vím, že to bude znít kurevsky divně – je Metal Zone. Jako dítě 80. let jsem tento efekt opravdu miloval. Myslím, že s čistým zesilovačem se z něj dají dostat parádní věci ve středních pásmech. To, že se to jmenuje Metal Zone, ještě neznamená, že musíš mít gain úplně doprava.“

Hlavní zbraní MT-2 jsou třípásmové aktivní korekce se zdvihem +-15 dB a plynule laditelnými semi-parametrickými středy pracujícími v rozsahu 200 Hz až 5 kHz. Zvukové vlastnosti pedálu, jehož prodejní čísla se za 34 let existence blíží milionu kusů, demonstrují přiložená videa, na posledním záznamu představuje kytarista Pete Thorn vlastnosti zmíněné varianty Waza Craft.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY