Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 01.09.2019 - 08:00

Mechanický groovebox Marble Machine X

Po třech letech od premiéry speciálního rytmického automatu Marble Machine s mechanickou konstrukcí představila švédská kapela Wintergatan v čele s inovátorem Martinem Molinem novou verzi nesoucí označení Marble Machine X, která oproti původnímu, převážně dřevěnému modelu, využívá větší množství kovových součástí včetně vylepšeného dopravníku s kolujícími ocelovými kuličkami.

Unikátní stroj osazený zvonkohrou, bubínky a basovými strunami je sestaven z na míru vyrobených součástek a systém je poháněn ručně pomocí otočné páky. Wintergatan uvažují, že Marble Machine X, založený na bázi dominového efektu, využijí také na chystané koncertní šňůře.

Funkčnost mechanického grooveboxu, jeho zvuk i detaily jednotlivých segmentů, demonstrují přiložená videa. Tvorbu švédského kvarteta, hrajícího ve složení Martin Molin – vibrafon, akordeon, modulin, Evelina Hägglund – klávesy, zvonkohra, David Zandén – basová kytara a Marcus Sjöberg – bicí, přibližuje záznam koncertu z Victoriateatern v Malmö.

Tagy Marble Machine X Wintergatan
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY