Přejít k hlavnímu obsahu
Matt Schofield
Matt Schofield
redakce -

Matt Schofield: Do kytary jsem vyřízl díry jak do ementálu

Žádný muzikant určitě nezapomene na den, kdy vzal poprvé do ruky kytaru a opřel se do strun. Jak na takový moment ale vzpomínají hrdinové rocku, jazzu, blues nebo metalu, pro které se tenhle nástroj stal součástí jejich osobnosti? Přinášíme čtvrtý díl našeho seriálu, kde se o svou vzpomínku podělili Tim Farriss nebo Matt Schofield.

Matt Schofield – Mr. Kazisvět

"V osmi letech jsem dostal klasickou tříčtvrteční kytaru. Když jsem dospěl k závěru, že se chci naučit na elektrickou kytaru, vyřízl jsem v ní dole otvory jako do ementálu, abych hrál ještě hlasitěji. Úplně jsem ji zničil."

Mark Morton (Lamb Of God) – Kytara na dobírku

"Byla to nylonka, hodně levná verze klasické kytary. Koupil jsem ji přes Trading Post za 15 dolarů. To mi bylo dvanáct."

Matt Pike (Sleep, High On Fire) – Jablko nepadlo daleko od stromu

"Moje první kytara byl takovej podivnej paskvil. Bylo mi teprve osm a byl jsem na ni hodně malej. Můj strejda a děda mi pořád něco hráli, tak jsem to zkusil s nimi. Šlo mi to samo od sebe – mačkal jsem akordy úplně přirozeně, protože jsem je po celou dobu bedlivě sledoval, a přitom se učil."

Tim Farriss (INXS) – Klasika je základ

"Když mi bylo osm, věnoval mi táta kytaru, kterou mám dodnes. Je to klasická kytara Suzuki a je na ní nějaké sériové číslo jako 402. Učil jsem se na ni klasickou hru."

Mark Morton Tim Farriss Matt Pike
Tagy První kytara humor

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY