Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Maidenovské album Powerslave hrané akusticky

V roce 1984 vydali britští Iron Maiden úspěšné, v pořadí páté studiové album Powerslave, obsahující v základu osm tracků, které se v průběhu let dočkaly řady cover verzí, a to včetně akustických. K muzikantsky nevyspělejším patří letošní plně akustické zpracování tohoto alba v podání hlavního protagonisty Thomase Zwijsena (klasická nylonová kytara, basa, mandolína), který si na nahrávání přizval několik hostů.

Zvukovou součástí daného projektu je díky rozšířené sestavě také flamenco kytara: Ben Woods, bicí: Nathanael Taekema nebo housle: Wiki Violin. Mimochodem, pro Thomase Zwijsena, hrajícího většinou na nástroje značky Ortega, není projekt „Powerslave Acoustic“ prvním počinem tohoto druhu – v loňském roce akusticky upravil také poslední maidenovské album Senjutsu, což demonstruje druhé přiložené video. Pokud vás zmíněná tématika zajímá, tak na YouTube najdete i další Zwijsenovy cover verze songů Iron Maiden, zahrnuté do série „Nylon Maiden“.

Tagy Iron Maiden – Powerslave

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY