Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 02.04.2016 - 00:01

LTD MM-4FM: aktivní čtyřka Marca Mendozy

Vyhledávaný baskytarista Marco Mendoza, člen kapel The Dead Daisies, Thin Lizzy, Lynch Mob, Ted Nugent nebo Whitesnake, je od roku 2013 firemním hráčem značky ESP, která nyní přichází na trh s jeho novým signovaným modelem vyráběným dceřinou společností LTD. Čtyřstrunná basa LTD MM-4FM vychází z populární série ESP Vintage-4 a kombinuje v sobě designové a zvukové charakteristiky fenderovských řad Precision a Jazz Bass.

Korpus inspirovaný Precisionem je vyroben z olše s horní deskou z fládrovaného javoru, jenž zvuku nástroje dodává větší výraznost ve vyšších frekvencích. Krk tvoří tři kusy javoru se dvěma pláty ořechu a šroubovaný spoj je ergonomicky upraven pro pohodlnější přístup do vyšších poloh.

Javorový hmatník s radiusem 400 mm a ozdobnou intarzií s nápisem MM4 na oktávové poloze nese 21 jumbo pražců XJ, které společně s plochým profilem Thin U zaručují bezproblémovou a komfortní hru levé ruky. Šroub pro nastavení táhla krku je uložen na korpusové straně a menzura baskytary činí klasických 34 palců.

Mechanika sestává z kvalitní a jednoduše nastavitelné kobylky Gotoh, ladicích strojků Grover s velkým rondely a strunu E lze navíc přelaďovat díky nainstalovanému systému Hipshot Extender. Veškerý hardware je proveden v černé povrchové úpravě.

Přenos zvuku zajišťuje dvojice aktivních snímačů skládající se ze středního půleného modelu EMG PX a kobylkového snímače EMG JX, které svou koncepcí nabízejí moderní spojení zvukových charakteristik nástrojů postavených na basových etalonech Precision a Jazz Bass. Ovládání tvoří potenciometry celkové hlasitosti a Balance pro plynulé nastavení mixu obou snímačů. Baterie napájející aktivní obvod je uložena v šachtě na zadní straně těla.

Signovaná verze LTD MM-4FM Marco Mendoza bude dostupná výhradně v transparentním zeleném laku Dark See Thru Green Sunburst a na pulty evropských obchodů by měla dorazit v průběhu června za cenu cca 900 Euro. Pokud hrajete rockovou muziku a hledáte kvalitní nástroj s moderním zvukem, aktivní elektronikou a elegantním designem, tak novinku určitě vyzkoušejte.

Tagy ESP

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY