Přejít k hlavnímu obsahu
ahmed -

Low Heaven: výsadek londýnských rezidentů do Česka

Za projektem Low Heaven, který loni vznikl během spontánního jamování ve studiu ve Finsbury Park v Londýně, stojí šikovný bubeník Miroslav Haldina, ale také jeden z našich klíčových redaktorů Marek Bero. Se svým videem pánové zabodovali na stránkách největší světové komunity baskytaristů No Treble a od 7. května dojedou na několik koncertů také domů do Česka.

Živě kapelu na osmi jarních koncertech v Česku představí právě toto zvukově plnohodnotné duo: Marek Bero (firemní hráč na baskytary Yamaha, aparáty Mesa/Boogie a Markbass a dále třeba autor Baskytarové posilovny), a na bicí absolvent Pražské konzervatoře či britské Tech Music School a University Of West London Miroslav Haldina.

Původní myšlenka dvojice "jen si tak občas nezávazně zajamovat" tak vzala definitivně za své. Svůj podíl na gradaci kreativního procesu v kapele ovšem vykrojil také s kapelou spolupracující další londýnský rezident Stephunk T., zakladatel Liquid Harmony. "Stylově Low Heaven patří mezi moderní electro-funk-ambient-nu jazz skupiny jako například Nerve bubeníka Jo Jo Mayera nebo Evan Marien x Dana Hawkins. Přestože náš projekt tvoří pouze dva nástroje, snažíme se o to, aby náš zvuk byl plnohodnotný a energický," říká Marek. A my věříme, že by vás Low Heaven mohli inspirovat i na vaší cestě.

První klip kapely se několik týdnů držel v TOP 5 videí na basáckém serveru No Treble

Koncerty Low Heaven v ČR:

7.5. Kroměříž, Stará masna
8.5. Brno, Musiclab
9.5. Valašské Meziříčí, Rosso Nero
10.5. Pelhřimov, Sklep
11.5. Police nad Metují, Klášter
12.5. Sokolov, Klub M
13.5. Rakovník, Klub DDM
14.5. Praha, Napa

Tagy Low Heaven

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

ahmed
Fanouškovské alter ego šéfredaktora. Zářezy najdete také na Radiu 1, festivalu…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY