Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 15.03.2022 - 00:01

Limitovaná edice Ibanez TS9 40TH a bezdrátový systém WS-1

Ibanez slaví čtyřicet od vydání první série jednoho ze světově nejoblíbenějších zkreslovacích pedálů, Tube Screameru TS-9, který se v roce 1982 stal pokračovatelem modelu TS-808, od něhož se kromě designu liší především rozdílně kalibrovanými středovými pásmy. Kromě výročního TS9 40TH se v produktovém katalogu firmy objevil také nástrojový bezdrátový systém WS-1, tvořený malým transmitterem a vizuálně identickým receiverem.

Ibanez TS9 40TH bude vyroben v limitované edici stříkané efektním červeným metalickým lakem Ruby Red, původní černá grafika dostala bílý odstín a místo loga Tube Screamer na hliníkové destičce, umístěné nad nášlapným spínačem, najdeme nápis 40th Anniversary. Reissue edice je zvukově identická jako standardní „screamery“ TS-9.
Produkci obstarává japonská centrála značky, oficiální evropská cena těchto sběratelských kousků se pohybuje těsně pod hranicí 200 eur.

WS1 je jeden z nejkompaktnějších digitálních bezdrátových systémů pro elektrickou kytaru a baskytaru, který je v současnosti k dispozici. Tento systém je vybaven tlačítkem aktivujícím režim „cable-tone“, určený pro použití s pasivními snímači a napodobující tónovou charakteristiku kvalitního, cca 3 metry dlouhého kytarového kabelu.

Pro dosažení profesionální kvality zvuku a nejnižší úrovně šumu ve své třídě jsou použity elektronické komponenty prvotřídní kvality. Kromě vynikajícího přenosu zvuku umožňuje zjednodušené ovládání systému hráčům bezproblémové začlenění této jednotky do jejich soupravy bez nutnosti složitého nastavování.

Vysílač a přijímač, osazené výklopným jackem, se párují automaticky, přenos signálu s rozlišením 24-bit/44.1 kHz probíhá v pásmu 2.4 GHz (WLAN) a výrobce zaručuje bezproblémový provoz v akčním radiusu až 30 metrů. Latence je dána hranicí 5 ms, frekvenční odezva pokrývá rozmezí 20 Hz – 20 kHz a napájení je řešeno dobíjitelnými článkyi s kapacitou 500 mAh. Výdrž dosahuje až 4 hodin nepřetržitého provozu a baterie šetří systém automatického vypnutí, který obvod deaktivuje při delší nečinnosti.

Transmistter i receiver mají stejné rozměry 3.2 x 2.5 x 11 cm i hmotnost 36 g a jsou dodávána společně s Y USB kabelem pro současné dobíjení energie obou komponent. Kompaktní nástrojový bezdrátový set Ibanez WS-1 je na evropském trhu k dispozici za cca 150 eur.

Tagy Ibanez Ibanez TS9 40TH Ibanez WS-1

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY