Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 02.03.2020 - 00:01

Limitovaná edice Fender HM Strat 2020

Značkám Kramer, Charvel, Jackson apod., které na přelomu osmdesátých a devadesátých let zaplavily trh tehdy velmi oblíbenými superstraty, se Fender snažil konkurovat japonskou sérií kytar řady HM Strat (HM = Heavy Metal). Nyní se kalifornský výrobce k této kolekci vrací reissue modelem HM Strat 2020, jenž je zařazen do limitované edice.

HM Strat 2020 je stejně jako originál vyráběn v dílnách japonské pobočky, pro stavbu korpusu byla vybrána lípa, krk z jednoho kusu javoru s plochým C-profilem je k tělu přišroubován přes ergonomický spoj umožňující pohodlný přístup k nejvyšším polohám palisandrového nebo javorového hmatníku s radiusem 17 palců a 24 jumbo pražci. Menzura činí pro Fender netradičních 25.1 palců.

Do těla je zapuštěno dvojzvratné uzamykatelné vibrato Floyd Rose Special doplněné zámky strun (42.1 mm) na nultém pražci a trámcovým srážečem, ladicí strojky dodala firma Gotoh. Hardware s výjimkou páčkového minipřepínače má černou povrchovou úpravu.

Zvuk přenáší trojice snímačů tvořená kobylkovým humbuckerem Fender HM s posíleným výstupem, kombinovaným se středním a krkovým single coilem identické řady. Snímače jsou ovládány pětipolohovým nožovým switchem, společnou hlasitostí, dvojicí tónových clon (H/S+S) a zmíněným páčkovým přepínačem, který slouží k rozepínání humbuckerových cívek.

V obchodech se objeví verze v barevných provedeních Bright White, Ice Blue, Flash Pink nebo Frozen Yellow s černě lakovanými hlavicemi a stříbrným logem typickým pro tuto kolekci. Fendery z limitované série HM Strat 2020 by měly být vyrobeny v počtu 150 kusů od každého odstínu. Cena se pohybuje okolo 29300 Kč včetně měkkého polstrovaného pouzdra.

Tagy Fender Fender HM Strat 2020

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY