Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Limitka Darkglass Alpha•Omega 900 “Centurion”

Firma Darkglass Electronics nabízí fanouškům značky speciální edici basového zesilovače Alpha•Omega 900 v designovém provedení “Centurion”. Oproti černému laku použitému u klasické verze dostala novinka červený nástřik a horní deska šasi nese laserem gravírovanou grafiku, jejímž autorem je Ignacio Bazan, který s finským výrobcem spolupracoval také na sběratelském modelu pedálového zkreslovače Microtubes B7K Ultra.

Dvoukanálová analogová preampová sekce je vybavena studiovým VCA kompresorem, přepínačem pro pasivní/aktivní nástroje a zkreslovací obvod s enginem Alpha Omega je osazen ovladači Drive, Level, Blend – poměr čistého a overdrive kanálu, Mod – plynulý mix okruhů Alpha a Omega.

Zvuk lze dále upravovat tlačítem Bite zvýrazňujícím presence v pásmu 2.8 kHz, shelvingovým bass boostem Growl, potenciometrem Gain, šestipásmovými aktivními korekcemi s fadery o zdvihu +-12dB (basy 80 Hz, středy 250 Hz, 500 Hz, 1.5 kHz, 3 kHz, výšky 5 kHz) a nad knoflíkem celkové hlasitosti Master, napojeným na koncovou jednotku o výkonu 900 W, je umístěn spínač funkce Mute.

Zadní panel je vyhrazen pro dva repro výstupy Speakon s přepínačem impedancí 2/4 ohmy, send a return efektové smyčky, dva linkové XLR výstupy (Pre/Post) s odepínáním uzemnění, tlačítko Cab Select volícím jeden ze tří IR impulsů emulovaných kabinetů, micro-USB port, zdířku footswitche, vstup sluchátek s vlastní hlasitostí, minijackový Aux In a konektor MIDI In.

Zmíněné impulsy, MIDI protokol či kompresor lze editovat pomocí aplikace Darkglass Suite. Evropská cena limitované série zesilovače Darkglass Electronics Alpha•Omega 900 “Centurion” se pohybuje pod hranicí 1200 eur včetně inteligentního footswitche aktivujícího distortion a funkci Mute. Přiložená videa demonstrují zvukové možnosti standardní černé verze.

Tagy Darkglass Electronics Darkglass Alpha•Omega 900 “Centurion”

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY