Přejít k hlavnímu obsahu
Výřez z vizuálu nového klipu God and Eve. | Foto: archiv kapely
Výřez z vizuálu nového klipu God and Eve. | Foto: archiv kapely
redakce - Út, 09.08.2022 - 10:30

Letní hit trochu jinak: God and Eve udělali skladbu na dětském synťáku

Slovenská art-popová formace God and Eve si loni koupila syntezátor Casio SA-20 za 20 eur. Nyní na něm dvojice složila a nahrála zcela novou píseň s názvem mouth organ playing. Tento „trochu jiný letní hit“ vznikl podobně spontánně jako doprovodný vizuál, který rozanimovala zpěvačka a spoluautorka písně Eva Sajanová.

Chtěli jsme udělat písničku, která by nám konečně vydělala spoustu honorářů a udělala nás nesmrtelnými, říká s nadhledem dvojice vystudovaných skladatelů Eva Sajanová a Richard Grimm o svém posledním počinu. Jak vysvětlují, celá instrumentální stránka vznikla velmi rychle a text odráží Eviny bizarní zážitky z nočního autobusu po koncertě na festivalu MENT Ljubljana před dvěma měsíci.

V dosavadních reakcích na píseň se objevují přívlastky jako letní párty hit, primitivní letní diskotéka nebo duo Casio. Dokonce i samotná kapela má na nejnovější počin odlišné názory. Přesto Eva a Richard předpovídají, že by jednou rádi na dětských synťácích a jejich přednastavených beatech postavili celé album. Zřejmě to však ještě nebude ten další, jehož vydání je naplánováno na příští rok pod hlavičkou Slnko Records.

Dvojice Eva Sajanová a Richard Grimm, která v různých sestavách nahrává a vydává hudbu pod názvem God and Eve, je mnohými stranami považována za velký objev a talent slovenské alternativní scény. Letos v létě stihli vystoupit na festivalech MENT Ljubljana, Pohoda, Colours of Ostrava nebo Vivat Moody Moon Noize. V nejbližší době vystoupí například jako support kapely BADBADNOTGOOD v Praze (16. 8.), festivalu Flaam v Nitře (19. 8.) a na festivalu Maringota ve Skalici (20. 8.).

God and Eve | Foto: Karina Golisová

Tagy God and Eve

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY