Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 10.12.2016 - 08:00

Lava Drop X: kytara s laserovým kontrolerem

Špičkové nástroje rozhodně nevznikají pouze za oceánem nebo ve státech západní Evropy, ale o slovo se začínají stále výrazněji hlásit i výrobci ze zemí, které bychom za kolébku moderní hudby určitě neoznačili. Jedním z příkladů je litevská butiková firma Lava Guitars, kde pod vedením průmyslového návrháře a muzikanta Rapolase Gražyse vznikají luxusní nástroje s originálním designem. Současnou nabídku společnosti tvoří tři verze kytar s označením Lava Drop+, Drop- a Drop X postavené z pečlivě vybíraných materiálů a kvalitních komponent.

Asi nejpozoruhodnějším modelem je vlajková loď Lava Drop X z jednoho kusu exotického dřeva Merbau, jejíž korpus byl podobně jako u zbylých dvou variant inspirován tvarem kapky. Zvláštností nejsou jen hrany těla z leteckého hliníku, speciální laditelný struník v kombinaci s headless koncepcí, možnost přímého připojení (USB) k počítači nebo intarzie ze sopečné lávy, ale především laserový MIDI kontroler jehož paprsek je nasměrován nad hmatník a reaguje tak na gesta levé ruky, což společně s převodníkem hráči umožňuje rychle a jednoduše ovládat nastavené funkce a zvuky v různých audio aplikacích.

Tagy Lava Drop X
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY