Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 29.06.2019 - 08:00

Lampový aparát jako z verneovek

Kanadský kytarista Steve Onotera se na YouTube pochlubil unikátním zesilovačem, který mu postavil jeho otec. Jednokanálový aparát, využívající schéma starých zesilovačů Fender, zaujme nejen poctivým lampovým soundem, ale také působivým steampunkovým designem. Tomu odpovídá analogový měřák indikující hladinu katodového napětí, řada měděných trubek sloužících pro vedení elektroinstalace, mosazné kruhové chrániče a další speciální součásti.

Předzesilovač s elektronkou 12AX7 doplňuje koncový stupeň zapojený ve třídě Class A s lampou 6V6 poskytující výkon 15W a usměrňovač využívá elektronku 5Y3. Kromě dvojice vstupů plus ovladače hlasitosti a tónové clony s řetězovým převodem, zde najdeme i výstupní VU metr a nechybí externí 1x10 kabinet s modře nasvíceným reproduktorem a krytem, který stejně jako ostatní kovové prvky evokuje styl ilustrací k románům francouzského spisovatele a zakladatele žánru sci-fi Julese Vernea.

Tagy kopie zesilovače Fender
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY