Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 03.02.2018 - 08:00

Kytarový mikro-stojan Stick It Stand

Pokud nevlastníte klasický stojan a opíráte si svoji kytaru doma o zeď nebo ve zkušebně o aparát a váš nástroj stále nedošel žádné újmy, měli jste štěstí. Následky těchto pádů mohou být marginální, například v podobě lehkého škrábance na laku, avšak neúprosná gravitace často přináší mnohem fatálnější situace. Výsledkem mohou být např. poškozené ladicí strojky a v horším případě i ulomená hlavice krku.

S podobným problémem se zřejmě setkal také kytarista a lektor Denny Gerard, jenž navrhnul jednoduchou, ale praktickou vychytávku, kterou je patentovaný "mikro-stojan" s označením Stick It Stand. Přesně tvarovaný, pružný silikonový výlisek s protiskluzovou úpravou stačí přichytit ke spodní hraně korpusu (v oblasti popruhové rolny), a nástroj tak získá při jeho opření potřebnou stabilitu.

Novinka je určena pro většinu elektrických i akustických kytar, baskytaru, banjo atd. a cena se pohybuje okolo 20 dolarů.

Tagy jak na tom stojan

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY