Přejít k hlavnímu obsahu
mbx - Čt, 29.01.2015 - 08:00

Krása dřeva: Ibanez SR5BBLTD

Všichni příznivci pětistrunných baskytar moderní koncepce by teď měli zpozornět, protože Ibanez jim připravil lahůdkový model SR5BBLTD v limitované edici. Již na první pohled upoutá baskytara svojí nádhernou dřevní strukturou – přední deska, hlava i krytky snímačů jsou vyvedeny v buckeye burl (odrůda kaštanu, jehož dřevo bylo napadeno ušlechtilou houbou, jež způsobuju oku lahodící probarvení a 3D efekt).

Tělo nástroje je jinak z klasického jasanu, krk má pět vrstev ve složení Atlas 5 wenge a bubingy. Palisandrový hmatník je osazený 24 pražci se speciální Premium Edge Treatment, technologií, jež zajišťuje dokonalé zaoblení pražců a tudíž maximálně plynulou hru. Elektroniku tvoří dva snímače Big Single 5 od prestižních Nordstrand.

Aktivní třípásmový ekvalizér nabízí nejenom regulaci basů, středů a výšek, ale také možnost vypnutí ekvalizéru (pro tzv. pasívní režim) či přepínač středového pásma s možností 250Hz nebo 600Hz. Perfektní artikulaci každé struny zajišťuje kobylka Mono-rail a nultý pražec GraphTech.

Tagy Ibanez
Artist, bassist, tutor, father --- http://marekbero.co.uk
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY