Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 16.02.2020 - 00:01

Korg NC-Q1 a Vox VH-Q1: sluchátka s technologií ANC

Korg a Vox jsou sice marketingově provázané značky, přesto trochu překvapí, že obě firmy přicházejí ve stejný čas s téměř identickými typy sluchátek NC-Q1 a VH-Q1. Pro uživatele je ovšem mnohem důležitější fakt, že nové modely Korgu i Voxe disponují technologií ANC (Active Noise Cancelling) potlačující okolní hluk, což může výrazně zpříjemnit práci jak muzikantům, tak i zvukařům, DJ apod.

Na rozdíl od podobně koncipovaných sluchátek je u novinek systém ANC navázán na miniaturní mikrofony integrované do vnitřní i vnější strany mušlí. Díky tomuto řešení je systém schopen přesně detekovat škálu rušivých okolních frekvencí a následně je eliminovat. Kromě aktivního obvodu přispívají k izolaci náušníky z viskoelastické pěny a přenášené vibrace minimalizuje také speciální rám.

Obě verze jsou osazeny špičkovými drivery PEEK o průměru 41 mm, rozsah je dán mantinely 10 Hz – 25 kHz, vedle klasického kabelového propojení je samozřejmě k dispozici Bluetooth 4.1 s podporou kodeků SBC, AAC, aptX, aptX-xLLC, APTx-HD a využít lze hlasové asistenty Google nebo Siri.

Při sundání sluchátek čidlo automaticky zastaví audio streaming a v případě jejich opětovného nasazení aktivuje přehrávání, k obsluze slouží mechanická i dotyková tlačítka, nechybí praktický režim jednoho sluchátka, telefonní mod apod.

Potřebnou energii dodává Li-Pol článek s kapacitou 1200 mA dobíjitelný přes port USB 2.0. Z nuly do plného stavu je baterie nabita za 3.5 h a udávaná výdrž dosahuje až 36 hodin nepřetržitého provozu. Chytrá sluchátka Korg NC-Q1 a Vox VH-Q1 budou dostupná v černém nebo bílém provedení, ceny byly nastaveny v rozpětí 350 až 400 dolarů včetně 1.5 m kabelu, jackové stereo redukce 3.5/ 6.35 mm, USB šňůry a převozního pouzdra.

Tagy korg Korg NC-Q1 vox Vox VH-Q1
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY