Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 10.03.2020 - 00:01

Korg ARP 2600 FS: vítejte ve starých časech

Slavný semi-modulární analogový syntezátor ARP 2600, který v roce 1971 navrhl designer Dennis Colin pro společnost ARP Instruments, Inc., se rozhodla reinkarnovat značka Korg. Jednorázová limitovaná edice, nesoucí označení ARP 2600 FS, je ručně vyráběna v japonských dílnách a na kvalitu produkce dohlíží spoluzakladatel ARP Inst. David Friend.

Korg samozřejmě ctí původní konstrukci modelu včetně zabudovaných reproduktorů nebo dřevěného pouzdra na kolečkách, ale reflektuje i současnost, což se odrazilo např. na nově integrovaných MIDI konektorech, USB portu, symetrických XLR audio výstupech, vylepšené klávesnici ARP 3620 Duophonic, přepínači typů filtrace, přidaném arpeggiatoru, sekvenceru a dalších prvcích.

Synth využívá trojici oscilátorů s velmi stabilním laděním, využitelných pro audio i jako LFO. Všechny typy vln jsou k dispozici současně, oscilátory 2 a 3 mají ruční řízení šířky pulsu a oscilátor 2 je osazen také modulačním vstupem. Mix je přiřazen ke každému oscilátoru, noise generátoru či ring modulátoru a čtyřpólový filtr (-24dB/okt) umožňuje jemné doladění včetně self-rezonance.

Dvě envelope sekce jsou vyhrazeny pro AR nebo ADSR, mají triggerové i gate výstupy s manuálním spouštěním bez nutnosti použití klávesnice a VCA funguje s pomocí lineárních a exponenciálních řídicích vstupů. Poté signál míří do stereo mixeru, pružinového reverbu a následně do sluchátek, reproduktorů a linkových výstupů.

Kromě toho zde najdeme tři napěťové procesory se škálovatelným CV, jehož signál ovlivňuje Lag generator, tři invertory mohou otočit polaritu jakéhokoliv signálu, nechybí synchronizace s interními nebo externími hodinami, funkce Sample&Hold, předzesilovač, envelope follower a spousta dalšího. Oficiální cena Korgu ARP 2600 FS se pohybuje okolo 3900 dolarů, což je částka úměrná exkluzivitě nástroje.

Tagy korg Korg ARP 2600 FS
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY