Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kompaktní Rolandy Boutique SH-01A a TR-08

Firma Roland zařadila do své speciální edice Boutique dvojici inovovaných kompaktních modelů, kterou tvoří nový syntezátor SH-01A vycházející z legendárního analogového synthu SH-101 a TR-08 Rhythm Composer, jenž je následovníkem známé verze automatu TR-808 uvedeného Rolandem na trh v první polovině osmdesátých let.

SH-01A využívá k přesné emulaci původního SH-101 technologii ACB (Analog Circuit Behavior), který detailně reprodukuje vlastnosti originálních obvodů a komponent. Kromě funkcí převzatých s SH-101 je novinka vybavena režimy Unison, Chord a také čtyřhlasým polyfonním modem, nechybí sekvencer s 64 patterny, arpeggiator s trojicí playback modů, transpoziční přepínač nebo CV/Gate výstup pro externí zařízení.

Synth nabízí synchronizaci s pomocí MIDI, USB, LFO clocku a trigger inputu, rozšířené možnosti LFO s několika typy vln, integrovaný reproduktor a samozřejmostí je kompatibilita s klaviaturou Roland K-25m Keyboard Unit. SH-01A bude dostupný v šedé, červené a modré barvě a kromě napájení přes USB port je možno využít i čtveřici tužkových AA baterií.

Roland Boutique TR-08 Rhythm Composer s rozměry 308x130x51 mm a vlastnostmi ikonického modelu TR-808 dostal pro vybrané nástroje možnost přiřazení kompresoru a funkcí Gain, Tune, Pan, bohatě vybavený 16 krokový sekvencer (plus 16 sub pro každý krok) a paměť rozdělenou do 16 bank (12x16 Pattern, 4x16 Intro/Fill-In).

Mini-reproduktor i způsob napájení je řešen identicky jako u SH-01A, USB port nabízí desítku separátních výstupů, programovat a ukládat presety lze jak ve Step tak i v Real Time modu mezi kterými je možno plynule přepínat, nechybí MIDI In/Out, přepínatelný trigger výstup, sluchátkový konektor a součástí balení je kromě baterií také dokovací stanice pro upevnění modulu, jenž může být používán v rovné nebo dvou nakloněných polohách. Cena SH-01A i TR-08 by se měla pohybovat okolo 10 000 Kč, na českém trhu se novinky představí koncem října.

Tagy Roland Roland Boutique SH-01A Roland Boutique TR-08

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY