Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kompaktní field-rekorder Zoom F3

Zoom představil dalšího zástupce ze série field-rekorderů, který nese označení F3 a vyznačuje se kompaktními rozměry a řadou praktických funkcí. Při práci v terénu nebo na scéně může hladina zvuku často a rychle kolísat. Dvoustopý model F3 vám umožní přizpůsobit se dané situaci, aniž byste museli přenastavovat zesílení nebo se obávat nechtěného oříznutí audio signálu. V postprodukci tak budete moci pracovat se záznamem bez ohledu na extrémně nízké nebo vysoké úrovně hlasitosti.

Dvoukanálový F3 boduje kvalitními předzesilovači s nízkým šumem (−127 dBu EIN), převzatými z profesionální firemní edice F, duálními A/D převodníky, fantomovým napájením +24/48 V, dostatečně přehledným LCD displejem a robustním kovovým tělem s kolejnicemi pro uchycení rekorderu např. páskem či suchým zipem. Konektivita sestává z dvojice uzamykatelných XLR mic/line konektorů, USB, linkového minijackového stereo výstupu a stejně řešené sluchátkové zdířky, navázané na koncový stupeň o výkonu 2 x 50 mW a impedanci 32 ohmů.

Integrovaná zvuková karta (2 x in / 2 x out) je napojena na port USB-C 2.0, záznam probíhá ve formátu WAV v kvalitě 32-bit mono/stereo / 44.1, 48, 88.2, 96, 192 kHz a podporovány jsou také formáty BWF či iXML. Rekorder je kompatibilní s paměťovými kartami micro SDHC (4 – 32 GB) i micro SDXC (64 GB – 1 TB).

Přikoupit lze také bezdrátový Bluetooth modul Zoom BTA-1 s dosahem okolo 10 metrů, sloužící pro timecode (vyžaduje Ultra Sync Blue) a ovládání prostřednictvím aplikace F3 Control fungující s platformami iOS nebo Android. Nejen streamery by mohla potěšit funkce Loopback

Zařízení o hmotnosti pouhých 242 g, které se téměř vejde do dlaně, lze napájet přes zmíněný USB port, 5V/1A adapter nebo pomocí dvojice tužkových AA baterií u nichž výrobce udává následující průměrné hodnoty výdrže: alkalické baterie – cca 8 hodin provozu, Ni-Mh 1900 mAh – cca 8.5 h., lithiové články – cca 18 h. Oficiální cena modelu Zoom F3 se pohybuje okolo 8600 Kč.

Tagy Zoom Zoom F3

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY