Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kombo Orange Glenn Hughes Signature Crush Bass 50

Firma Orange Amplification uvedla na trh limitovanou edici basového komba Glenn Hughes Signature Crush Bass 50, inspirovaného tónem vlajkových zesilovačů Orange 4 Stroke a OB1. Podobně jako standardní verze Crush 50 Bass kombinuje podpisový model některé z nejcharakterističtějších zvukových prvků obou předloh a nabízí plně analogovou signálovou cestu.

Glenn Hughes, člen Rock and Rollové síně slávy, je ambasadorem značky Orange již více než deset let. Dlouhá léta byl baskytaristou a zpěvákem britské hardrockové ikony Deep Purple, jejíž název se otiskl i v designu aparátu, který dostal vinylový potah v tmavě fialovém odstínu a příslušnost ke speciální sérii vyjadřuje také stříbrný elipsovitý emblém na horní straně komba.

Nástrojový vstup disponuje spínačem Pad (-6 dB) optimalizujícím obvod pro použití s pasivními či aktivními basami, preampová sekce je osazena aktivními třípásmovými korekcemi s parametrickými středy (300 Hz – 2.7 kHz) a vzájemně propojenými ovladači gainu a funkce Blend, umožňujícími snadné nastavení široké palety zvuků ve stylu „bi-amped“ s bohatými harmonickými složkami přidávanými k basovému fundamentu.

Integrována je chromatická ladička, minijacková zdířka Aux In, sluchátkový konektor s emulací kabinetu, bufferovaná efektová smyčka a výstup pro footswitch přepínající parametr Blend. Aparát o výkonu 50W RMS má uzavřenou konstrukci, projekci nízkých frekvencí posiluje zadní kruhový bassreflex a do čelní ozvučnice je instalován jeden dvanáctipalcový reproduktor.

Oficiální česká cena limitované série komba Orange Glenn Hughes Signature Crush Bass 50 o rozměrech 485 x 430 x 275 mm a hmotnosti 14.45 kg se pohybuje okolo 7900 Kč. Určitou míru flexibility, kterou ocení muzikanti často cestující mimo hranice kontinentální Evropy, navyšuje přepínatelné síťové napájení v rozmezí 100 až 240 V 50/60 Hz.

Tagy Orange Orange Glenn Hughes Signature Crush Bass 50

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY